X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

77. rocznica Powstania Warszawskiego. Premier Mateusz Morawiecki porządkował groby powstańców

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2021 23:23
Premier Mateusz Morawiecki porządkował wraz z harcerzami groby powstańców warszawskich na cmentarzu wojennym w podstołecznych Laskach. Poinformował o tym w piątek na swoim profilu na Facebooku.
Premier Mateusz Morawiecki porządkował wraz z harcerzami groby Powstańców Warszawskich na cmentarzu wojennym w podstołecznych Laskach
Premier Mateusz Morawiecki porządkował wraz z harcerzami groby Powstańców Warszawskich na cmentarzu wojennym w podstołecznych LaskachFoto: facebook.com/MorawieckiPL

"Przed nami kolejna rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego - w stolicy można już wyczuć charakterystyczne napięcie, którego kulminacja będzie 1 sierpnia o godzinie 17.00. Razem z harcerzami postanowiliśmy spełnić nasz patriotyczny obowiązek: wyczyścić i uporządkować nagrobki Powstańców na cmentarzu wojennym w Laskach" - napisał na Facebooku Mateusz Morawiecki.

"To drobny gest w porównaniu z ogromnym poświeceniem Polek i Polaków walczących za wolność nas wszystkich, ale takie gesty też są istotne dla naszej wspólnej pamięci. Zachęcam wszystkich Państwa, abyście włączali się w tego typu inicjatywy w swojej najbliższej okolicy" – napisał premier. Do wpisu dołączył zdjęcia w towarzystwie młodzieży oraz film.

duda 1200 pap (7).jpg
Prezydent: nie byłoby suwerennej Polski bez bohaterstwa powstańców warszawskich

Wcześniej w piątek premier spotkał się z Powstańcami Warszawskimi w pałacu Myślewickim w Łazienkach Królewskich.

Czytaj także:

W niedzielę 1 sierpnia przypada 77. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Powstanie było największą akcją zbrojną podziemia w okupowanej przez Niemców Europie. 1 sierpnia 1944 r. do walki w stolicy przystąpiło około 40-50 tys. powstańców. Planowane na kilka dni, trwało ponad dwa miesiące. W walkach zginęło około 18 tys. powstańców, a 25 tys. zostało rannych. Straty wśród ludności cywilnej wyniosły około 180 tys. zabitych. Pozostałych przy życiu około 500 tys. warszawiaków wypędzono z miasta, które po Powstaniu Niemcy zaczęli systematycznie burzyć.

***

Polskie Radio aktywnie włącza się w obchody w 77. rocznicy Powstania Warszawskiego. Wszystkie anteny publicznego nadawcy przygotowały szereg unikatowych materiałów, zawierających m.in. archiwalne nagrania oraz rozmowy z ekspertami i historykami. 1 sierpnia z radioodbiorników płynąć będą dźwięki powstańczych pieśni oraz wspomnienia tych, którzy w 1944 roku bohatersko walczyli o Warszawę i wolną Polskę.

bf

Czytaj także

Od "Zakazanych piosenek", przez "Kanał", po "Miasto 44". Powstanie Warszawskie w filmie

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2021 05:43
Dziesiąta muza jest nierozerwalnie połączona z Powstaniem Warszawskim. Już w trakcie zrywu jego przebieg śledziło oko kamery. Temat heroizmu i tragedii walczącej stolicy daje pole do licznych interpretacji, nic dziwnego, że do dzisiaj inspiruje scenarzystów i reżyserów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Pamięć o zbrodniach niemieckich jest ważna". Premier powoła nowy skład Międzynarodowej Rady Oświęcimskiej

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2021 14:11
- Powołam nowy skład Międzynarodowej Rady Oświęcimskiej - zapowiedział we wtorek premier Mateusz Morawiecki. Jak podkreślił, pamięć o zbrodniach niemieckich i Holokauście jest ważna.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Powinniśmy opowiadać tę historię bez cierpiętnictwa, ale pokazywać realia". Dmitrowicz o Powstaniu Warszawskim

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2021 13:03
- Powstanie Warszawskie to wydarzenie, które kreuje i ustawia nas w patrzeniu na naszą historię XX wieku - mówił w Polskim Radiu 24 historyk Piotr Dmitrowicz, dyrektor muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego. - Powinniśmy opowiadać tę historię bez cierpiętnictwa, ale pokazywać realia - że w sierpniu 1944 r. zostaliśmy sami - zaznaczył.
rozwiń zwiń