X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Wniosek o uchylenie immunitetu prezesa NIK spełnia wymogi formalne". Jest komunikat Kancelarii Sejmu

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2021 13:17
W ocenie służb prawnych Kancelarii Sejmu wniosek dotyczący uchylenia immunitetu prezesa Najwyższej Izby Kontroli spełnia wymogi formalne. Poinformował o tym na Twitterze dyrektor Centrum Informacyjnego Sejmu Andrzej Grzegrzółka. 
Prezes NIK Marian Banaś
Prezes NIK Marian BanaśFoto: PAP/Piotr Nowak

Dodał jednocześnie, że 30 lipca wniosek skutecznie doręczono prezesowi NIK-u Marianowi Banasiowi. Poinformował też, że dokument trafił do Komisji Regulaminowej, Spraw Poselskich i Immunitetowych.

pap marian banaś 1200.jpg
Opozycja nie zamierza uchylać immunitetu prezesowi NIK. Poseł PiS: szczyt hipokryzji

Wcześniej prezes Najwyższej Izby Kontroli Marian Banaś napisał na Twitterze, że do "NIK-u wpłynęło pismo od marszałek Sejmu Elżbiety Witek dotyczące uchylenia mu immunitetu".

W ubiegły piątek Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro wystąpił do marszałek Sejmu z wnioskiem o wyrażenie zgody na pociągnięcie do odpowiedzialności karnej prezesa Najwyższej Izby Kontroli Mariana Banasia. O uchylenie immunitetu prezesowi NIK wnioskowała Prokuratura Regionalna w Białymstoku.

Prokuratura zamierza postawić prezesowi NIK kilkanaście zarzutów, w tym podania nieprawdy w oświadczeniach majątkowych i deklaracjach podatkowych. Marian Banaś miał też nakłaniać Dyrektora Administracji Skarbowej w Krakowie do bezprawnego ujawnienia mu informacji na temat prowadzonych w jego sprawie czynności przez Centralne Biuro Antykorupcyjne i kontroli podatkowej.

Czytaj również:

Śledztwo zostało wszczęte wskutek zawiadomień o podejrzeniu popełnienia przestępstw złożonych przez Centralne Biuro Antykorupcyjne, Generalnego Inspektora Informacji Finansowej i posłów na Sejm RP z Klubu Parlamentarnego Platforma Obywatelska - Koalicja Obywatelska.

kp

Czytaj także

Dr Wojtas: opozycja będzie instrumentalnie wykorzystywać materiał dostarczany przez szefa NIK

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2021 11:11
- Opozycja nie będzie się cieszyć z tego, że pozycja Mariana Banasia rośnie, ale będzie popierać jego działania i wykorzystywać to, co on dostarcza do politycznej walki  - mówił w Polskim Radiu 24 politolog, dr Jarosław Wojtas z Wyższej Szkoły Bankowej w Toruniu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wiceprezes PSL: nie poprzemy uchylenia immunitetu prezesowi NIK

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2021 08:17
- Nie będziemy rozwiązywać problemów, które PiS samo sobie zgotowało. W związku z tym na pewno nie poprzemy uchylenia immunitetu panu prezesowi Banasiowi - powiedziała w Polskim Radiu 24 Urszula Pasławska, wiceprezes PSL.
rozwiń zwiń