X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Stefan Michnik nigdy nie odpowiedział za swoje czyny. Wiceszef MSZ: haniebne zaprzeczenie zasadom sprawiedliwości

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2021 11:30
Wiceminister spraw zagranicznych Szymon Szynkowski vel Sęk stwierdził, że to, że Stefan Michnik nie poniósł za życia odpowiedzialności jest haniebnym zaprzeczenie zasad sprawiedliwości i prawa międzynarodowego. Przypomniał, że zmarły dziś sędzia był oskarżony o 93 zbrodnie przeciwko ludzkości.
Wiceszef MSZ Szymon Szynkowski vel Sęk
Wiceszef MSZ Szymon Szynkowski vel SękFoto: PAP/Wojciech Olkuśnik

"Ilekroć, ktoś ze szwedzkich polityków będzie pouczał w sprawie rządów prawa, będę to przypominać" - napisał na Twitterze wiceminister Szynkowski vel Sęk.

stefan michnik 1200 yt.JPG
Zmarł Stefan Michnik. IPN zarzucał mu zbrodnie w okresie stalinizmu

Stefan Michnik był sędzią, adwokatem oraz informatorem i rezydentem Informacji Wojskowej. Od 1947 roku był członkiem PPR - a później PZPR. Na początku lat 50. jako przewodniczący składów sędziowskich sądził schwytanych żołnierzy podziemia niepodległościowego i członków dawnej partyzantki antyhitlerowskiej. Od 1968 roku mieszkał na uchodźstwie w Szwecji, w okolicach w Göteborgu.

Przez wiele lat szwedzkie sądy odmawiały wydania pozwolenia na ekstradycję Stefana Michnika, o którą domagał się Instytut Pamięci Narodowej. W październiku 2018 roku Wojskowy Sąd Okręgowy w Warszawie wydał europejski nakaz aresztowania Stefana Michnika.

O jego śmierci poinformował na stronie "Gazety Wyborczej" jego brat Adam.

st, nt

Czytaj także

Nowy prezes IPN: będę strzegł obiektywnej narracji historycznej

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2021 13:11
- Będę strzegł obiektywnej narracji historycznej, dbał o polskich bohaterów - zapowiedział nowy prezes Instytutu Pamięci Narodowej. Senat wyraził dziś zgodę na powołanie na to stanowisko wybranego przez Sejm dr Karola Nawrockiego. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dr Karol Nawrocki: IPN jest wyrazem suwerenności Polski w wymiarze narracji historycznej

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2021 21:27
- IPN jest wyrazem polskiej niepodległości i suwerenności w wymiarze narracji historycznej, która nie była możliwa od 1939 r., bowiem najpierw przyszła przerażająca okupacja niemiecka i sowiecka. A po 1945 r. Polska stała się państwem kolonialnym wobec Związku Sowieckiego - mówił w programie "Gość Wiadomości" na antenie TVP Info nowy prezes IPN dr Karol Nawrocki.
rozwiń zwiń