X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Antoni Mężydło może zostać wyrzucony z klubu KO. Niepewne losy senackiej większości

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2021 07:34
11 sierpnia komisja dyscypliny partyjnej Koalicji Obywatelskiej będzie rozpatrywała sprawę senatora Antoniego Mężydły, który wbrew stanowisku senackiego klubu zagłosował za kandydaturą dra Karola Nawrockiego na prezesa IPN - podaje "Gazeta Wyborcza".
Senat RP
Senat RPFoto: Twitter/Senat RP

"Większość senacka zagrożona?" - zastanawia się gazeta. Przypomina, że Antoniemu Mężydle za głosowanie wbrew dyscyplinie - i to w sprawie personalnej - grozi wyrzucenie z klubu KO oraz że opozycja - wraz z głosującymi z nią niezależnymi senatorami - ma nikłą przewagę w izbie wyższej - 51 do 48 głosów.

Czytaj także:
Mężydło PAP 1200.jpg
Mężydło ukarany za głosowanie? Prof. Jabłoński: pokazał, że Tusk ma nieuzasadnione roszczenia

Marcin Bosacki, szef klubu senatorów Platformy Obywatelskiej, poinformował, że przekazał sprawę do rzecznika dyscypliny partyjnej, poseł Izabeli Mrzygłockiej.

- Senator z pewnością będzie ukarany, dwukrotnie rozmawiałam z nim w tej sprawie. Decyzja zostanie podjęta 11 sierpnia - mówi "GW" Izabela Mrzygłocka. Posłanka podkreśla, że sprawa jest trudna, a senator Mężydło twierdzi, że głosował zgodnie z własnym sumieniem.

Czytaj także:

Straty KO

Gazeta zauważa, że w przeszłości za takie wykroczenia groziło wykluczenie z klubu, a sam Antoni Mężydło bierze to pod uwagę i w radiu TOK FM zaręczał, że nawet jeśli zostanie pozbawiony członkostwa, będzie głosował nadal tak jak opozycja. Stwierdził, że nie zgadza się z tym, co w przeszłości mówił lider PO Grzegorz Schetyna o konieczności zlikwidowaniu IPN i CBA, bo uważa, że są to instytucje potrzebne krajowi.

"Koalicja Obywatelska w Senacie, która ma za sobą kilka wpadek w głosowaniach, przez co np. o mały włos rzecznikiem praw obywatelskich nie został poseł PiS Bartłomiej Wróblewski, straciła w tej kadencji już dwóch senatorów. Do Polski 2050 Szymona Hołowni odszedł Jacek Bury, a do klubu parlamentarnego PSL-UED - Kazimierz M. Ujazdowski" - przypomina gazeta.

jbt

Czytaj także

Nowy prezes IPN: będę strzegł obiektywnej narracji historycznej

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2021 13:11
- Będę strzegł obiektywnej narracji historycznej, dbał o polskich bohaterów - zapowiedział nowy prezes Instytutu Pamięci Narodowej. Senat wyraził dziś zgodę na powołanie na to stanowisko wybranego przez Sejm dr Karola Nawrockiego. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dr Karol Nawrocki: IPN jest wyrazem suwerenności Polski w wymiarze narracji historycznej

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2021 21:27
- IPN jest wyrazem polskiej niepodległości i suwerenności w wymiarze narracji historycznej, która nie była możliwa od 1939 r., bowiem najpierw przyszła przerażająca okupacja niemiecka i sowiecka. A po 1945 r. Polska stała się państwem kolonialnym wobec Związku Sowieckiego - mówił w programie "Gość Wiadomości" na antenie TVP Info nowy prezes IPN dr Karol Nawrocki.
rozwiń zwiń