X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"To największe inwestycje od ostatnich 30 lat". Premier o Polskim Ładzie

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2021 18:10
- Polski Ład oznacza największe inwestycje, jakie do tej pory były przez ostatnie 30 lat; to inwestycje w polskie rodziny, polskich pracowników, polskie firmy, a także w środowisko naturalne - mówił premier Mateusz Morawiecki.
Premier Mateusz Morawiecki podczas spotkania z mieszkańcami w Starym Sączu
Premier Mateusz Morawiecki podczas spotkania z mieszkańcami w Starym SączuFoto: PAP/Grzegorz Momot

Premier podczas spotkania z mieszkańcami Starego Sącza (województwo małopolskie) wskazywał, że rząd koncentruje się teraz na przyszłości i przykładem tego jest program Polski Ład.

TT free mateusz morawiecki premier 1200.jpg
Postępy w przygotowaniu ustaw Polskiego Ładu. Premier rozmawia z ministrami

Dokument ten - jak mówił - oznacza największe inwestycje od ostatnich 30 lat.

- To inwestycje w polskie rodziny, polskich pracowników, polskie firmy, a także w środowisko naturalne - wymienił szef rządu. Jak dodał, "dzisiaj stajemy się narodem zwycięzców, narodem sukcesu".

- Ten sukces oznacza, że dzisiaj po raz pierwszy możemy wybierać naszą przyszłość, możemy walczyć nie tylko o wolność od opresji zewnętrznej, od niewoli, od wojny, od zniewolenia komunistycznego, ale możemy walczyć o wolność stanowienia o swoim własnym losie - podkreślił Mateusz Morawiecki.

Czytaj także:

- Nasi przeciwnicy politycznie teraz mówią, że to oni wymyślili 500 plus. Jak słyszałem odpowiedź pani premier Ewy Kopacz, to chyba średnio potrafiła to opowiedzieć. Oni wymyśli 500 plus, ale oszczerstw i donosów w Brukseli na Polskę, a my się chcemy rządzić w Polsce po polsku i nie będziemy słuchać tego, co donosiciele na nas mówią do Brukseli, nie boimy się tego - dodał premier.

Posłuchaj
00:22 11217351_1.mp3 Premier: nasi przeciwnicy politycznie teraz mówią, że to oni wymyślili 500 plus (IAR)

"Staramy się walczyć o czyste powietrze"

Jak podkreślił Mateusz Morawiecki podczas spotkania z mieszkańcami Starego Sącza, rząd Zjednoczonej Prawicy pokazał, czym jest naprawa instytucji, naprawa finansów publicznych, "bo nie byłoby pieniędzy ani na zabytki w Starym Sączu, ani na 500 plus, ani na 13. emerytury, ani na wielki program »Czyste powietrze«, największy program, który ma zapewnić czyste środowisko w czasach III Rzeczpospolitej".

Posłuchaj
00:21 11217351_2.mp3 Premier Mateusz Morawiecki w Starym Sączu: nie boimy się trudnych problemów (IAR)

Nawiązując do swojego spotkania z samorządowcami, relacjonował, że burmistrz Rabki "mówił, jak bardzo pieniądze rządowe pomogły w zapewnieniu lepszego powietrza, czystszego powietrza".

- Tak, nasza polityka to nie jest "zbij termometr" tak jak naszych poprzedników. Bo co oni zrobili, żeby dbać o środowisko? Zmienili wskaźniki – podkreślił. - My się nie boimy trudnych problemów - oświadczył premier.

- Złapaliśmy tego byka za rogi i staramy się walczyć o czyste powietrze, właśnie angażując środki publiczne, środki, które zabraliśmy mafiom VAT-owskim. One idą na polskie emerytury, na polską turystykę, na polskie czyste powietrze, na 500 plus, na zabytki - mówił Morawiecki. Zaznaczył, że "to jest właśnie polityka rządu Prawa i Sprawiedliwości".

Donoszą na Polskę do Brukseli

Odnosząc się do przeciwników politycznych, jak mówił wcześniej - "oszustów", którzy donoszą na Polskę do Brukseli - Meteusz Morawiecki powiedział do zebranych: "Jak widzę takich wspaniałych ludzi, którzy kochają swoją wielką ojczyznę, Rzeczpospolitą, którzy mają szacunek do małej ojczyzny, kochają ją także, to wiem, że te wszystkie donosy, te wszystkie strachy na Lachy niczego nie zmienią. Bo jesteśmy narodem zwycięzców". Za te słowa premiera nagrodzono oklaskami.

Gen zwycięstwa

- Choć historia nas poturbowała, to dzisiaj wracamy w koleiny zwycięstwa, tego, co nasi przodkowie doświadczali - wspaniałych triumfów - dodał. - Do tego pcha nas wola walki, nasz gen zwycięstwa. A jeśli ktoś wątpi, to przypomnijmy sobie to, że z tej wspaniałej Sądeckiej Ziemi pochodzi kilka firm, które podbijają Europę – powiedział.

premier 1200 pap (8).jpg
Specjalny list premiera do Polaków. "Polski Ład to szansa na cywilizacyjny awans do pierwszej ligi"

Szef rządu zaznaczył, że "to jest współczesna walka i Polacy pokazują, jak być zwycięzcą".

- Zwyciężamy. Polski Ład to zwycięstwo Polaków. My się będziemy rządzić po naszemu - zapowiedział Mateusz Morawiecki.

Stary Sącz to miasteczko "arcypolskie"

Premier mówił do mieszkańców, że Stary Sącz, to miasteczko "arcypolskie", które odzwierciedla polskie wartości, kulturę i tradycje.

- To miasto ma wspaniałą historię, ale nie tylko o historii powinniśmy myśleć - mówił szef rządu i podkreślił, że Stary Sącz utożsamia zarówno piękno dawanej Polski, ale też jest przykładem rozwoju, jak i nowoczesności.

Burmistrz dziękuje premierowi

Burmistrz Starego Sącza Jacek Lelek podziękował premierowi za "skuteczne wspieranie małych ojczyzn, samorządów". Wskazał na pomoc skierowaną do obszarów górskich, a także dążenie do realizacji inwestycji strategicznych dla całej Sądecczyzny, jak budowa nowej drogi krajowej nr 75 Brzesko-Nowy Sącz, czyli tzw. sądeczanki oraz odcinka linii kolejowej tzw. Podłęże – Piekiełko.

Spotkanie z mieszkańcami Starego Sącza

Premier Morawiecki spotkał się z mieszkańcami na popołudniowym pikniku wakacyjnym na starosądeckim rynku. Podczas imprezy miejscowe koła gospodyń wiejskich częstowały swoimi wyrobami, była ekipa Orlen Team, strefa relaksu przygotowana przez Totalizator Sportowy, stoiska promocyjne m.in. Straży Granicznej oraz Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

bf

Czytaj także

"Przygotowano 20 ważnych programów dla rolników". Premier o założeniach Polskiego Ładu

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2021 12:14
- W Polskim Ładzie przygotowano 20 ważnych programów dla rolników - powiedział w sobotę premier Mateusz Morawiecki podczas wizyty w gospodarstwie rolniczym w Będkowicach w województwie małopolskim.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Premier: Polski Ład ma spowodować, że ludzie będą wracać do kraju

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2021 20:23
 - Polski Ład ma spowodować, że ludzie, którzy wyjechali z Polski, będą do niej wracać - podkreślił premier Mateusz Morawiecki. Dodał, że ostatnie lata pokazują, że wyjście z pułapki średniego rozwoju jest możliwe.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Premier: chcemy dynamicznego rozwoju w całej Polsce, także w mniejszych miejscowościach

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2021 23:49
Polski Ład to nasza propozycja dla całej Polski, również dla takich miejscowości jak Miłakowo, Dobre Miasto i Łukta, które dzisiaj odwiedziłem. Chcemy, aby w takich miejscach rozwój był dużo bardziej dynamiczny - zapewnił premier Mateusz Morawiecki.
rozwiń zwiń