X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Rekordowy wynik operacyjny PKN Orlen. Zysk spółki wzrósł niemal dwukrotnie

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2021 17:31
W drugim kwartale PKN Orlen zanotował historycznie rekordowy wynik operacyjny EBITDA na poziomie 3,2 miliarda złotych. Spółka poinformowała, że w ujęciu półrocznym zysk wzrósł niemal dwukrotnie, natomiast przychody ze sprzedaży były większe o ponad jedną trzecią.
PKN Orlen
PKN OrlenFoto: Karolis Kavolelis/Shutterstock

W drugim kwartale tego roku zysk PKN Orlen osiągnął 2,2 miliarda złotych. Wzrost przychodów ze sprzedaży w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy sięgnął 73 procent.

Orlen mat pras 1200.jpg
PKN Orlen planuje emisję obligacji do 1 mld zł. Przeznaczy je na osiągnięcie neutralności emisyjnej

Według komunikatu spółki połowa przychodów ze sprzedaży pochodziła z rynków zagranicznych, natomiast największy udział w zyskach miały segmenty energetyki i petrochemii.

Segment detaliczny w drugim kwartale miał wynik EBITDA na poziomie 828 milionów złotych, czyli o 14 procent wyższym niż rok temu.

Wzrost sprzedaży

PKN Orlen zanotował wzrost sprzedaży benzyny o 15 procent, oleju napędowego - o 12 procent oraz paliwa lotniczego JET o 1 procent. Sprzedaż LPG była niższa o 6 procent.

Czytaj także:

Inwestycje PKN Orlen

Orlen zapowiedział również, że w tym roku na inwestycje przeznaczone zostanie łącznie 9,5 miliarda złotych. Rozbudowany zostanie sektor energetyczny spółki oparty o nisko- i zeroemisyjne źródła. Koncern naftowy zainwestuje też w nowoczesną i przyjazną środowisku rafinerię i petrochemię oraz rozwinie sieć stacji paliw w całej Europie Środkowej, w tym dostępność paliw alternatywnych.

bf