X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Premier na terenie budowy mostu na Dunajcu: zwiększą się szanse rozwojowe całej Sądecczyzny

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2021 13:32
W Kurowie powstaje piękny most, który tworzy nowe perspektywy. Zwiększą się szanse rozwojowe całej Sądecczyzny. Aby tak się stało, potrzebujemy drogi ekspresowej S75, o którą od dawna zabiegają parlamentarzyści PiS - podkreślił premier Mateusz Morawiecki.
Mateusz Morawiecki
Mateusz MorawieckiFoto: PAP/Łukasz Gągulski

Szef rządu złożył wizytę w Kurowie (woj. małopolskie) na terenie budowy mostu na Dunajcu. - Powstaje piękny most w Kurowie, niedaleko Nowego Sącza. Dla nas, patrząc z perspektywy wdrażania projektów inwestycyjnych Polskiego Ładu, to jednocześnie most, który tworzy nowe perspektywy - powiedział Morawiecki. Podkreślił, że w Polsce jest tylko kilka mostów typu extradosed.

droga 1200X660.jpg
Powstanie 20 kilometrów nowych odcinków trasy S6. Wiemy, kiedy pojadą nimi kierowcy Pomorza Zachodniego

Możliwości

- Gwarantujemy zwiększone możliwości dla przedsiębiorców, zwiększone możliwości gospodarcze dla całego regionu, dla pięknej Sądecczyzny [...]. Tu powstaną rozwiązania komunikacyjne, które zwiększą szanse rozwojowe całej Sądecczyzny. Aby tak się stało, potrzebujemy drogi ekspresowej S75, o którą już od dawna zabiegają parlamentarzyści PiS - dodał Mateusz Morawiecki.

Posłuchaj
00:23 11216768_1.mp3 Premier na budowie jednego z najdłuższych mostów w Polsce (IAR)

 
Jak zauważył, "są niestety dziś protesty społeczne, które uniemożliwiają budowę tej drogi". Tymczasem - mówił - jest to droga niezwykle potrzebna, na którą w programie budowy dróg krajowych przeznaczonych jest obecnie ponad 3 mld zł.


Premier zwrócił się też do samorządowców, którzy - jak mówił - w większości popierają tę inwestycję, "ale nie wszyscy, są tacy, którzy cały czas jeszcze protestują". Podkreślił, że droga S75 "dla całej Sądecczyzny jest drogą ogromnej szansy, wyrwania się z pułapki średniego dochodu, w którą Polska wpadła 10-20 lat temu, z której właśnie dziś, dzięki Polskiemu Ładowi, wyrywamy się na naszych oczach".

Nowy most na Dunajcu w Kurowie ma ułatwić podróż z Brzeska do Nowego Sącza i w kierunku odwrotnym. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad planuje udostępnienie go dla ruchu w październiku tego roku, jeżeli tylko warunki atmosferyczne nie przeszkodzą w prowadzeniu prac. Obecnie zaawansowanie wszystkich prac wynosi 81 proc., w tym mostowych - ponad 90 proc., a drogowych - 78 proc.

dz

Czytaj także

Rozbudowa portu w Gdańsku. Borys: chcemy dołączyć do grona 10 największych portów kontenerowych w Europie

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2021 15:11
- Naszym celem jest podniesienie rocznych przeładunków w polskich portach do 150 mln ton rocznie - oświadczył wiceminister infrastruktury Marek Gróbarczyk podczas wizyty w rozbudowywanym porcie w Gdańsku. - Chcemy dołączyć do grona 10 największych portów kontenerowych w Europie - dodał szef PFR Paweł Borys.
rozwiń zwiń

Czytaj także

GDDKiA ogłasza przetargi na kolejne drogi. Tylko od początku tego roku ich wartość wyniosła 5,9 mld zł

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2021 07:12
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad od stycznia tego roku ogłosiła przetargi na 13 odcinków nowych dróg o łącznej długości 122 km i wartości ok. 5,9 mld zł - poinformowała GDDKiA w komunikacie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Program Inwestycji Strategicznych pozwoli na rozwój miast i gmin. "Dzięki niemu wzrośnie jakość życia Polaków"

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2021 10:20
Dzięki przedłużeniu terminu składania wniosków do Programu Inwestycji Strategicznych samorządy mają jeszcze ponad dwa tygodnie, by ubiegać się o dotacje z Banku Gospodarstwa Krajowego. Rządowy Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych ma na celu zwiększenie skali inwestycji publicznych przez bezzwrotne dofinansowanie działań samorządów.
rozwiń zwiń