X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Polskie buki docenione. Bieszczadzkie drzewostany znalazły się na liście Światowego Dziedzictwa UNESCO

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2021 20:12
Bieszczadzkie drzewostany bukowe znalazły się na liście Światowego Dziedzictwa Przyrodniczego UNESCO. Decyzja ta zapadła podczas 44.sesji Komitetu Światowego Dziedzictwa UNESCO.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock/brightimage

Lasy bukowe położone na terenie Bieszczadzkiego Parku Narodowego włączono w skład europejskiego obiektu "Pierwotne lasy bukowe Karpat i innych regionów Europy". Obejmuje on 94 obszary leśne w 18 krajach Europy. Pierwotnie wchodziły w jego skład lasy bukowe Albanii, Austrii, Belgii, Bułgarii, Chorwacji, Niemiec, Włoch, Rumunii, Słowacji, Słowenii, Hiszpanii i Ukrainy.

shutterstock_śmieci plaża 1200.jpg
Wiceminister klimatu: chcemy zaostrzyć kary za zaśmiecanie plaż, lasów i gór

Teraz został rozszerzony o lasy Bośni i Hercegowiny, Czech, Francji, Macedonii Północnej, Szwajcarii i Polski. Jak napisano na stronie internetowej Komitetu Światowego Dziedzictwa UNESCO, lasy te "stanowią znakomity przykład stosunkowo nienaruszonych, złożonych lasów strefy umiarkowanej i wykazują szerokie spektrum kompleksowych wzorców ekologicznych i procesów czystych i mieszanych drzewostanów buka europejskiego w różnych warunkach środowiskowych".

dz

Czytaj także

Liziniewicz: wycinka drzew za rządów PiS i PO miała taką samą skalę. To normalny proces

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2021 12:00
- Dynamika wzrostu wycinki drzew w latach 2010-2015, kiedy rządził Tusk oraz w czasie rządów PiS - od 2015 do 2019 roku, była dokładnie taka sama. W Polsce mamy dużo dorosłych, nadających się do wycięcia lasów. W związku z tym wycina się coraz więcej. Po prostu w trakcie dorastania lasu część drzew się usuwa, żeby pozostałe mogły swobodniej rosnąć - powiedział w Polskim Radiu 24 Jacek Liziniewicz z "Gazety Polskiej". 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Instytut Badawczy Leśnictwa ostrzega przed dużym zagrożeniem pożarowym

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2021 16:34
Duże zagrożenie pożarowe występuje w części woj. pomorskiego, zachodniopomorskiego, lubuskiego, wielkopolskiego oraz dolnośląskiego - informuje w sobotę Instytut Badawczy Leśnictwa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kolejny dzień pożarów na włoskiej Sardynii. Trwa walka służb z żywiołem

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2021 18:00
Służba leśna, strażacy, ochrona cywilna i wolontariusze walczą, by powstrzymać rozprzestrzenianie się niszczycielskiego pożaru, który od trzech dni trawi lasy w rejonie Oristano na Sardynii.
rozwiń zwiń