X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Müller: jestem przekonany, że posłowie Zjednoczonej Prawicy poprą ustawę medialną

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2021 16:42
- Czy jest większość dla ustawy medialnej, okaże się w czasie głosowania w Sejmie 11 sierpnia. Jestem przekonany, że posłowie ze Zjednoczonej Prawicy oraz innych środowisk politycznych, które zasiadają w Sejmie są zainteresowani jej poparciem - podkreślił rzecznik rządu Piotr Müller.
Piotr Mller
Piotr Müller Foto: PAP/Paweł Supernak

Rzecznik rządu pytany był pytany przez dziennikarzy, czy w Sejmie jest większość dla projektu ustawy medialnej, biorąc pod uwagę, że koalicjanci sugerowali, że nie poprą ustawy w takim kształcie.

Czytaj także:
suski 1200 pap.jpg
"Jeżeli Gowin jej nie poprze, to i tak przejdzie". Suski o ustawie medialnej

- Czy jest większość, zapewne okaże się w czasie głosowania w Sejmie 11 sierpnia. Jestem przekonany, że posłowie ze Zjednoczonej Prawicy, ale też i z innych środowisk politycznych, które zasiadają w Sejmie są zainteresowani poparciem tej ustawy - powiedział Müller.

- Wskazywał też na to, chociażby Paweł Kukiz, część osób związanych z Konfederacją, Ruchem Narodowym, w związku z tym głosowanie w Sejmie zweryfikuje nasze oczekiwania - dodał. - Natomiast projekt zgodnie z założeniami będzie dalej procedowany - poinformował rzecznik rządu.

Czytaj także:

Nowelizacja 

Sejmowa komisja kultury i środków przekazu przyjęła we wtorek z poprawkami projekt zmian w ustawie o radiofonii i telewizji autorstwa posłów PiS. Komisja przyjęła poprawki posłów Marka Suskiego (PiS) oraz Jarosława Sachajki (Kukiz'15). Akceptacji komisji nie zyskały poprawki Mirosława Suchonia (Polska 2050) oraz Stanisława Bukowca (Porozumienie).

Czytaj także:
sejm 1200 pap_.png
"Wszystko może się jeszcze wydarzyć". Tomasz Pietryga o ustawie medialnej

Posłowie Porozumienia, którzy zgłosili poprawkę do projektu ustawy medialnej, dopuszczającą w przyszłości państwa OECD - w tym USA - do rynku medialnego w Polsce - poinformowali we wtorek, że ich ugrupowanie nie poprze nowelizacji bez tej poprawki.

Zmiany a TVN 

W debacie publicznej często padają oceny, że projekt jest skierowany przeciwko stacji TVN, która obecnie jest w trakcie rozmów z Krajową Radą Radiofonii i Telewizji w sprawie przedłużenia koncesji. Według autorów projektu, jego celem jest doprecyzowanie regulacji umożliwiających przeciwdziałanie przez KRRiT przejęciu kontroli nad nadawcami RTV przez podmioty spoza UE.

Właścicielem TVN jest amerykański koncern Discovery, ale zarządza stacją za pośrednictwem spółki Polish Television Holding BV, zarejestrowanej w Holandii.

jbt

Czytaj także

"Jako rząd mamy prawo wprowadzać regulacje, które uznamy za stosowne". Müller o ustawie medialnej

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2021 10:45
- Popieramy projekt noweli tzw. ustawy medialnej, chcemy wprowadzić ją w życie. Jesteśmy rządem i parlamentem, który ma prawo wprowadzać takie regulacje, jakie uzna za stosowne - mówił w środę poseł PiS i rzecznik rządu Piotr Müller.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Odbiorca musi mieć dostęp do różnych źródeł informacji". Jacek Czerniak o ustawie KRRiT

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2021 13:49
- Jestem zwolennikiem wolności słowa. Nie może być tak, że jedno medium dominuje. Musimy mieć dostęp do informacji, bo powinniśmy te informacje "przecedzać", szukać prawdy - mówił na antenie Programu 1 Polskiego Radia Jacek Czerniak, poseł Lewicy. 
rozwiń zwiń