X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Müller: chcemy, by projekty z Polskiego Ładu trafiły najpóźniej we wrześniu pod obrady Sejmu

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2021 16:56
 - Jesteśmy zdeterminowani, by większość projektów ustaw z Polskiego Ładu mogła trafić najpóźniej we wrześniu pod obrady Sejmu, aby możliwie szybko były przyjęte i mogły wejść w przyszłym roku w życie - powiedział w środę rzecznik rządu Piotr Müller.
Piotr Mller
Piotr Müller Foto: PAP/Paweł Supernak

Rzecznik prasowy rządu Piotr Müller podczas środowej konferencji powiedział, że "rząd jest zdeterminowany do tego, aby główne projekty związane z Polskim Ładem zostały przyjęte jeszcze w tym roku". Poinformował także, że temat ten został omówiony podczas dzisiejszego spotkania premiera Mateusza Morawieckiego z ministrami zdrowia, infrastruktury, finansów i rodziny.

Czytaj także:
pap Anita Czerwińska 1200.jpg
"Liczymy, że propozycje znajdą poparcie nie tylko w całej ZP, ale także poza nią". Czerwińska o Polskim Ładzie

- Jest nasza jasna determinacja, aby większość z tych projektów mogła trafić najpóźniej we wrześniu do obrad sejmowych, aby możliwie szybko były przyjęte i mogły wejść w przyszłym roku w życie - powiedział rzecznik. 

Posłuchaj
00:23 11215275_1.mp3 Rzecznik rządu: ustawy związane z Polskim Ładem wejdą w życie w tym roku. (IAR)

- Większość projektów ustaw, które są kluczowe dla Polskiego Ładu, już w tej chwili jest wpisana do wykazu legislacyjnych prac rządu. Te duże, najważniejsze - jak system podatkowy czy kapitał opiekuńczy - są przedmiotem konsultacji społecznych - mówił Müller na briefingu prasowym po spotkaniach premiera z ministrami.

Czytaj także:

Spotkania z ministrami 

Czytaj także:
1200.jpg
Premier: celem Polskiego Ładu jest to, aby młodzi ludzie chcieli tutaj żyć i pracować

W pierwszej kolejności premier spotkał się z Adamem Niedzielskim. - Oprócz kwestii związanych z programem Profilaktyka 40+, który już obowiązuje i z którego obywatele mogą już korzystać, rozmawiano także o aktualnej sytuacji epidemicznej i programu szczepień - powiedział rzecznik. Dodał, że omówione zostały również "narzędzia, które mają zachęcić do szczepień", a które zostaną "niebawem przedstawione". 

Posłuchaj
00:24 11215232_1.mp3 Rzecznik rządu o spotkaniu Mateusza Morawieckiego z szefem MZ. (IAR)

Spotkanie z ministrem finansów Tadeuszem Kościńskim dotyczyło z kolei aktualnych konsultacji społecznych nt. reformy systemu podatkowego i podwyższenia kwoty wolnej od podatku. - Konsultacje prawdopodobnie zostaną przedłużone do pięciu tygodni - poinformował Piotr Müller.

Z ministrem infrastruktury Andrzejem Adamczykiem premier rządu rozmawiał m.in. na temat programu budowy dróg krajowych, a z minister rodziny Marleną Maląg omówił kwestie związane z kapitałem opiekuńczym, a także polityką mieszkaniową.

Rozmowy z Jarosławem Gowinem

Czytaj także:
forum tadeusz kościński finanse 1200.jpg
"9 mln osób przestanie płacić podatek PIT". Minister finansów przedstawił projekt ustawy

Na konferencji rzecznik rządu został zapytany o kwestię poparcia koalicjanta PiS - Porozumienia - dla zmian podatkowych wpisanych w ten program.

Piotr Müller stwierdził, że do tej pory z wicepremierem Gowinem oraz z jego zapleczem odbyło się około 20 spotkań "na różnym poziomie: eksperckim i politycznym". - Cześć zgłoszonych uwag została uwzględniona w ustawie podatkowej - powiedział rzecznik rządu i podał za przykład obniżenie ryczałtu z 17 do 14 proc. oraz z 15 do 12 proc. zależnie od prowadzonej działalności gospodarczej.

Rzecznik przyznał, że "nadal jest różnica zdań w pewnym zakresie" między PiS a Porozumieniem. - Od tego są konsultacje społeczne i międzyresortowe, aby uwagi zgłosić, ale nie wszystkie z nich mogą być zrealizowane z prostej przyczyny: jednocześnie, w tym samym dokumencie, który podpisał wicepremier Gowin, czyli w Polskim Ładzie, są rzeczy związane ze zwiększeniem nakładów na służbę zdrowia - powiedział Piotr Müller.

jbt

Czytaj także

Polski Ład coraz bliżej. Rzecznik rządu: jestem przekonany, że dojdziemy do wspólnych uzgodnień

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2021 09:59
- W Sejmie są osoby, które od dawna głosiły hasła dotyczące zmiany systemu podatkowego. Myślę, że Lewica częściowo poprze te postulaty, a pomysł podniesienia kwoty wolnej od podatku zgłaszał też PSL - powiedział rzecznik rządu Piotr Müller, pytany o głosowanie nad ustawą podatkową.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Takiej zmiany na plus jeszcze nie było". Waldemar Buda o podatkach w Polskim Ładzie

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2021 23:35
– Tak radykalnej zmiany na plus nie było w wolnej Polsce nigdy – ocenił w programie "Gość Wiadomości" w TVP Info wiceminister funduszy i polityki regionalnej Waldemar Buda, komentując założenia Polskiego Ładu w zakresie podatków.
rozwiń zwiń