X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Jeżeli Gowin jej nie poprze, to i tak przejdzie". Suski o ustawie medialnej

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2021 09:38
- Jeżeli sam pan premier Gowin nie poprze ustawy, to i tak ona przejdzie. Na dziś mamy większość PiS, bo klub posiada większość. Jeszcze do tego kilku posłów spoza PiS. Liczymy tutaj na wypełnienie deklaracji przez koło Kukiz'15 - powiedział poseł PiS Marek Suski.
Marek Suski
Marek SuskiFoto: PAP/Marcin Obara

Marek Suski pytany w TV Republika o ten projekt zapewnił, że nikt nie chce zniszczyć TVN. - Ja tylko chcę przywrócić prawo, jakie w Polsce obowiązuje. Intencją ustawodawcy, kiedy było uchwalone prawo, było to, żeby chronić europejski rynek gospodarczy. My dzisiaj w tym kierunku zmierzamy, żeby uszczelnić przepisy. I cała ta wrzawa to bicie politycznej piany - mówił Suski.

Czytaj także:
sejm 1200 pap_.png
"Wszystko może się jeszcze wydarzyć". Tomasz Pietryga o ustawie medialnej

Poseł PiS był dopytywany, czy proponowane zmiany nie doprowadzą do wypchnięcia inwestycji z Polski. - My nie wypychamy inwestycji. My tylko przywracamy elementarne prawo. Ja bym oczekiwał od USA, które są swego rodzaju ostoją demokracji i praworządności, że będzie przestrzegać prawa w Polsce i że nie będzie popierać firm, które to prawo omijają. Myślę, że jako partnerzy możemy oczekiwać nie tylko w jedną stronę partnerstwa, sojuszu i przyjaźni, ale w drugą stronę również szanowania prawa. Tak to jest między partnerami - powiedział polityk.

Pytany, czy forsowanie tej ustawy doprowadzi do otwartego konfliktu z administracją amerykańską, odparł: "Liczymy na to, że Ameryka jako ostoja demokracji i praworządności nie będzie bronić firmy, która omija przepisy, i jeszcze w stosunku do nas wyciągać jakieś restrykcje". - To byłby absurd - zaznaczył Suski.

Poparcie 

Marek Suski wyraził nadzieję, że większość parlamentarzystów Porozumienia poprze tę ustawę. - Jeżeli sam pan premier Gowin nie poprze, to i tak ustawa przejdzie. Na dziś mamy większość PiS, bo klub posiada większość. Jeszcze do tego kilku posłów spoza PiS. Liczymy tutaj na wypełnienie deklaracji przez koło Kukiz'15. Powiedzieli, że poprą tę ustawę. Zgłosili poprawkę, którą na komisji zgłosiliśmy. Myślę, że jest duża szansa, żeby tę ustawę przyjąć i na to liczymy - mówił Suski.

Jego zdaniem, także Konfederacja zagłosuje za projektem. - Myślę, że Konfederacja, która mówi o tym, że trzeba dbać o polskie interesy i mówi o wspólnocie narodowej, też będzie popierać te propozycje, które tę wspólnotę narodową wspierają - dodał.

Czytaj także:

Czytaj także:
forum komisja sejmowa ustawa medialna 1200.jpg
Ustawa medialna. Komentarze po obradach komisji sejmowej

Nowelizacja 

Projekt zmian w ustawie o radiofonii i telewizji przewiduje, że "koncesja na rozpowszechnianie programów radiowych i telewizyjnych może być udzielona osobie zagranicznej, której siedziba lub stałe miejsce zamieszkania znajduje się w państwie członkowskim Europejskiego Obszaru Gospodarczego, pod warunkiem, że taka osoba zagraniczna nie jest zależna od osoby zagranicznej, której siedziba lub stałe miejsce zamieszkania znajduje się w państwie niebędącym państwem członkowskim Europejskiego Obszaru Gospodarczego".

Przyjęta we wtorek przez komisję sejmową poprawka - zgłoszona przez posła Suskiego - zakłada, że wprowadzane nowelizacją przepisy w sprawie koncesji dla spółek z udziałem kapitałowym osób zagranicznych nie stosują się do podmiotów z siedzibą w państwie członkowskim Europejskiego Obszaru Gospodarczego "pod warunkiem, że osoba taka nie jest zależna, w rozumieniu Kodeksu spółek handlowych, od osoby zagranicznej, której siedziba lub stałe miejsce zamieszkania znajduje się w państwie niebędącym państwem członkowskim EOG".

W debacie publicznej często padają oceny, że projekt jest skierowany przeciwko stacji TVN, która obecnie jest w trakcie rozmów z Krajową Radą Radiofonii i Telewizji w sprawie przedłużenia koncesji. Właścicielem TVN jest amerykański koncern Discovery, ale zarządza stacją za pośrednictwem spółki Polish Television Holding BV, zarejestrowanej w Holandii.

jbt

Czytaj także

"Nie sądzę, by weszła w życie". Jacek Karnowski o noweli ustawy o radiofonii i telewizji

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2021 19:40
- Widać, że ta ustawa ma niewielkie szanse. Porozumienie powiedziało, że nie poprze jej - co nie jest żadnym zaskoczeniem. Paweł Kukiz też stawia warunki w postaci odejścia prezesa Kurskiego, więc to jest takie żartobliwe - mówił w Polskim Radiu 24 Jacek Karnowski ("Sieci"). Gościem "Debaty dnia" był również Paweł Krulikowski (politolog, publicysta).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Brak decyzji ws. koncesji dla TVN. KRRiT: głosowanie nie przyniosło rozstrzygnięcia

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2021 16:39
"Na dzisiejszym posiedzeniu odbyły się głosowania nad przyznaniem koncesji jednak żadne nie uzyskało wymaganej większości" - napisała w czwartek Teresa Brykczyńska, rzecznik prasowy Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.
rozwiń zwiń