X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Takiej zmiany na plus jeszcze nie było". Waldemar Buda o podatkach w Polskim Ładzie

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2021 23:35
– Tak radykalnej zmiany na plus nie było w wolnej Polsce nigdy – ocenił w programie "Gość Wiadomości" w TVP Info wiceminister funduszy i polityki regionalnej Waldemar Buda, komentując założenia Polskiego Ładu w zakresie podatków.
Wiceminister funduszy i polityki regionalnej Waldemar Buda
Wiceminister funduszy i polityki regionalnej Waldemar BudaFoto: PAP/Grzegorz Michałowski

Polski Ład to firmowany przez partie tworzące Zjednoczoną Prawicę nowy program społeczno-gospodarczy na okres po pandemii. Jego fundamenty to 7 proc. PKB na zdrowie; obniżka podatków dla 18 mln Polaków (w tym kwota wolna od podatku do 30 tys. zł i podniesienie progu podatkowego z 85,5 tys. zł do 120 tys. zł), inwestycje, które mają wygenerować 500 tys. nowych miejsc pracy, mieszkania bez wkładu własnego i dom do 70 mkw. bez formalności, a także emerytura bez podatku do 2500 zł.


W poniedziałek projekt ustawy podatkowej, będącej elementem Polskiego Ładu, został skierowany do konsultacji publicznych.

ZOBACZ TAKŻE
sejm free sejm głosowanie free tt 1200   .jpg
Polski Ład coraz bliżej. Rzecznik rządu: jestem przekonany, że dojdziemy do wspólnych uzgodnień

Odnosząc się do faktycznego zwolnienia z podatku większości emerytów, minister Buda ocenił, że jest to akt podobnej sprawiedliwości jak 500 Plus wobec rodzin. Zmiany w podatku dochodowym, jak mówił, mają też być sprawiedliwe z punktu widzenia różnic między zarabiającymi.

– Widać było, że osoby, które zarabiają mało, płacą proporcjonalnie więcej niż osoby, które zarabiają nawet po 100 tys. zł – mówił Waldemar Buda. Zadeklarował, że większość Polaków będzie widziała zmiany na lepsze "w przelewach na koncie od stycznia 2022 r.". – Czy powinniśmy ubolewać, że ktoś, kto zarabia 30 tys., zapłaci 200 zł więcej? – dodał, odnosząc się do kwestii opodatkowania najbogatszych.

Czytaj także:

– Tak radykalnej zmiany na plus, czyli obniżki podatków, nie było w skali wolnej Polski nigdy – ocenił wiceminister funduszy i polityki regionalnej.  – Ale też dla klasy średniej: drugi punkt podatkowy wynosił 85 tys., teraz ponad 120 tys. Historyczna obniżka podatków, która przełoży się na nasz świat: dostaniemy pieniądze na konto i tam tych środków będzie więcej – kontynuował.

Konsultacje społeczne w sprawie reformy podatkowej potrwają do 9 sierpnia. Szczegółowe informacje o projekcie przepisów można znaleźć na stronie podatki.gov.pl.

TVP Info/PAP/IAR/in./
.

Czytaj także

"Polski Ład da się zrealizować tylko ciężką pracą". List prezesa PiS do klubów "Gazety Polskiej"

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2021 21:15
Wicepremier, prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński podkreślił w liście do uczestników Zjazdu Klubów "Gazety Polskiej", że Polska stoi obecnie przed ogromną szansą. Jak ocenił, "cele Polskiego Ładu da się zrealizować tylko wtedy, gdy będziemy - mam tu na myśli PiS - bardzo ciężko pracować i nie będziemy popełniać określonych błędów". 
rozwiń zwiń