X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Będą stanowić na Bałtyku znaczną siłę". MON zamawia Mieczniki dla Marynarki Wojennej

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2021 15:05
W Gdyni podpisano umowę na zakup trzech fregat wielozadaniowych Miecznik. - To największe w historii jednorazowe zamówienie dla krajowego przemysłu obronnego - mówił minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak
fregata ORP Kościuszko
fregata ORP KościuszkoFoto: MON/twitter

Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak podczas uroczystości w Stoczni Wojennej w Gdyni podpisał umowę na trzy nowe okręty dla Marynarki Wojennej. Fregaty "Miecznik" powstaną w Polsce w ramach Planu Modernizacji Technicznej na lata 2021-2035.

mon szef pap 1200 .jpg
Nowe polskie okręty dla Marynarki Wojennej. Szef MON: będą znaczną siłą

Wykonawcą projektu jest Konsorcjum PGZ-Miecznik, w którego skład wchodzą Polska Grupa Zbrojeniowa, Stocznia Wojenna oraz Remontowa Shipbuilding. - To będą okręty, które będą stanowić na Bałtyku znaczną siłę - podkreślił minister Mariusz Błaszczak. 

Pierwszy okręt za 4 lata

Do końca listopada wykonawca okrętów przedstawi trzy projekty, z których jeden zostanie wybrany na przełomie grudnia i stycznia. Pierwszy okręt ma zostać zwodowany za 4 lata.

Posłuchaj
00:30 11213164_1.mp3 Szef MON o fregatach wielozadaniowych Miecznik (IAR) 

Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak zaapelował do opinii publicznej o uważne przyglądnie się powstawaniu okrętów i naciskanie na władze, jeśli dojdzie do opóźnień lub nieprawidłowości w ich budowie.

Czytaj również:

nt

Czytaj także

Sprzedaż Polsce samolotów F-35. Jest zgoda Kongresu USA na transakcję

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2019 10:40
"To jeden z ostatnich kroków przed zawarciem kontraktu" - napisał na Twitterze szef MON Mariusz Błaszczak, który poinformował o zgodzie amerykańskiego Kongresu na sprzedaż myśliwców. Dodał, że teraz czekają nasz kraj negocjacje cenowe.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Wojsko musi być liczne i mieć najlepszy sprzęt". Szef MON o planach na 2021 rok

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2020 23:25
Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak mówił w TVP Info, że w przyszłym roku Wojsko Polskie będzie kontynuować rozpoczęte programy modernizacyjne. Dodał, że na początku przyszłego roku zostanie sfinalizowane przedsięwzięcie związane z obronnością kraju.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szef MON: Abramsy ustawimy na wschodzie kraju, żeby bronić Polski

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2021 11:59
- W odróżnieniu od koalicji PO-PSL, my najnowocześniejsze Abramsy ustawimy na wschodzie kraju i wtedy będą bronić naszej ojczyzny - mówił w piątek szef MON Mariusz Błaszczak. Dodał, że Leopardy pozyskane przez dzisiejszą opozycję, ustawiono w Żaganiu. - Ustawienie czołgów w Żaganiu bezpieczeństwu Polski na pewno nie służy - podkreślił minister.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szef MON: Polska się zbroi. To odpowiedź na zagrożenia dotyczące naszego bezpieczeństwa

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2021 15:46
- W odpowiedzi na zagrożenia Polska się zbroi, zwiększając liczebność wojska i kupując nowe uzbrojenie – powiedział szef MON Mariusz Błaszczak. Zachęcał, by wstępować do wojska. Dodał, że liczebność wojsk operacyjnych przekroczyła 111 tys., są też chętni do WOT.
rozwiń zwiń