X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Obostrzenia dla niezaszczepionych? Müller: nie mogę w pełni wykluczyć modelu francuskiego

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2021 09:35
- To decyzja, która byłaby daleko idąca, ale nie mogę w pełni wykluczyć takiego wariantu - powiedział rzecznik rządu Piotr Müller, pytany o możliwość wprowadzenie w Polsce modelu francuskiego, zgodnie z którym dostęp do niektórych miejsc możliwy jest tylko dla osób zaszczepionych.
Rzecznik rządu Piotr Mller
Rzecznik rządu Piotr MüllerFoto: Krystian Maj/KPRP/Twitter/@PremierRP

Rzecznik rządu poinformował jednocześnie, że decyzja dotycząca obowiązkowych szczepień dla medyków powinna zapaść w tym lub przyszłym tygodniu.

pap obostrzenia restauracja ogródki gastronomiczne 1200.jpg
Będą kolejne obostrzenia? Premier: nie wykluczamy dalej idących kroków w związku z czwartą falą

Obostrzenia

O dalsze kroki w walce z koronawirusem rzecznik rządu pytany był we wtorek na antenie Polsat News. Müller poinformował, że na poniedziałkowym spotkaniu Rady Medycznej z rządem tematem rozmowy był m.in. program szczepień oraz wprowadzanie obostrzeń w ramach czwartej fali pandemii, jeśli do niej dojdzie.

Müller przypomniał, że obecnie w przypadku wszelkiego rodzaju obostrzeń limity nie obejmują osób zaszczepionych. - Ten model na pewno zachowamy. Jeżeli te limity by się zmniejszały w niektórych miejscach, to te osoby, które są zaszczepione, tymi limitami co do zasady nie będą objęte - powiedział.

Pytany, czy podczas poniedziałkowego spotkania rozmawiano o możliwości wprowadzenia w Polsce modelu francuskiego, czy włoskiego, żeby "wysłać jasny sygnał, że stadiony czy kina będą dostępne tylko i wyłącznie dla osób zaszczepionych", Müller odparł, że ten temat nie był poruszany. - Oczywiście zastanawialiśmy się, w jaki sposób zwiększyć liczbę osób zaszczepionych, bo to w tej chwili najważniejsza rzecz [...] Musimy wziąć pod uwagę cały aspekt społeczny, medyczny, prawny - mówił. - To jest decyzja, która byłaby daleko idąca, ale na ten moment takiego wariantu w pełni wykluczyć nie mogę, ponieważ nauczyliśmy się przez te ostatnie półtora roku, że koronawirus w różny sposób się rozwija - powiedział.

Czytaj także:

Pytany o apel Rady Medycznej ws. obowiązkowych szczepień m.in. dla medyków, Müller odparł, że decyzje w tym zakresie powinny zapadać w tym tygodniu lub przyszłym. Na pytanie, czy takimi szczepieniami objęty byłby też personel domów seniora lub domów pomocy społecznej, rzecznik rządu odpowiedział, że nie było to powiedziane wprost, ale zakłada, że stanowisko Rady Medycznej obejmuje również tę grupę.

W rozmowie padło również pytanie dotyczące decyzji rektora Uniwersytetu Śląskiego, zgodnie z którą akademiki UŚ dostępne mają być tylko dla zaszczepionych studentów. "O tym nie dyskutowaliśmy wczoraj, ale myślę, że to jeden z wariantów, który będzie teraz dyskutowany" - powiedział rzecznik rządu. Jak wskazał, chodzi o kwestię, na ile takie podmioty jak pracodawcy czy uczelnie będą mogły decydować o wprowadzaniu wewnętrznych obostrzeń.

dz

Czytaj także

Szef MZ podał dane dotyczące szczepień. "Bardzo dobry parametr" w jednej z grup wiekowych

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2021 15:32
- Zbliżamy się do zaszczepienia przeciw COVID-19 blisko 60 proc. osób w Polsce. W grupie wiekowej powyżej 70. roku życia mamy już bardzo dobry parametr, prawie 80 proc. pełnego wyszczepienia - poinformował w poniedziałek minister zdrowia Adam Niedzielski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marszałek Sejmu: jak nadejdzie IV fala pandemii i nie będziemy zaszczepieni, zostaniemy w domach

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2021 18:53
Marszałek Sejmu Elżbieta Witek zaapelowała w Chocianowie, aby się szczepić. - Szczepienia dzisiaj są naprawdę jedyną osłoną przed jedynym wrogiem, który na dodatek mutuje - mówiła. Jak dodała, "w każdej gminie, każdej wsi, ośrodku zdrowia, aptece - można pójść i się zaszczepić". - Proszę was, zróbcie to - mówiła.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Belgia: rozwój pandemii COVID-19 nieco zwalnia. Władze liczą na postęp szczepień

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2021 09:05
W Belgii rośnie liczba zakażeń koronawirusem, choć wolniej, niż do tej pory. Premier Alexander De Croo liczy, że wysoki odsetek zaszczepień przeciw COVID-19 pozwoli na organizację jesienią masowych imprez w zamkniętych przestrzeniach.
rozwiń zwiń