X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Sejm: komisja kultury i środków przekazu zajmie się ustawą o radiofonii i telewizji

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2021 02:46
Na posiedzeniu sejmowej komisji kultury i środków przekazu przeprowadzone zostanie pierwsze czytanie projektu nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji. Celem przepisów przygotowanych przez posłów Prawa i Sprawiedliwości jest zablokowanie możliwości posiadania przez kapitał spoza Unii Europejskiej więcej niż 49 proc. udziałów w stacjach radiowych i telewizyjnych.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Grand Warszawski / Shutterstock.com

Zdaniem posłanki PiS Joanny Lichockiej uszczelnienie przepisów obowiązujących od 2004 roku musi zostać przeprowadzone ze względu na bezpieczeństwo polskiego rynku medialnego.

premier 1200 forum (1).jpg
"Każde państwo ma prawo udoskonalać swoje regulacje". Premier o nowelizacji ustawy medialnej

Polityk zauważyła, że przy okazji tej sprawy opozycja i część mediów występuje w interesie jednej grupy kapitałowej. W jej ocenie przedkładają oni interesy wspomnianej grupy kapitałowej nad dobro państwa.

Posłanka PiS dodaje, że jej partia będzie kierować się kwestią bezpieczeństwa polskiego rynku medialnego. Podkreśla, że proponowane uszczelnienie przepisów jest jednoznacznie korzystne dla naszego kraju.

Czytaj także:

W projekcie wskazano, że "koncesja na rozpowszechnianie programów radiowych i telewizyjnych może być udzielona osobie zagranicznej, której siedziba lub stałe miejsce zamieszkania znajduje się w państwie członkowskim Europejskiego Obszaru Gospodarczego, pod warunkiem, że taka osoba zagraniczna nie jest zależna od osoby zagranicznej, której siedziba lub stałe miejsce zamieszkania znajduje się w państwie niebędącym państwem członkowskim Europejskiego Obszaru Gospodarczego".

Posiedzenie komisji kultury rozpocznie się o godzinie 10.

fc

Czytaj także

Ustawa o radiofonii i telewizji. Lichocka: postrzeganie tej ustawy tylko w kontekście TVN to nieporozumienie

Ostatnia aktualizacja: 21.07.2021 14:08
"Nowelizacja ustawy medialnej jest konieczna. Postrzeganie jej tylko w kontekście TVN to nieporozumienie" - powiedziała portalowi wPolityce.pl zasiadająca w Komisji Kultury i Środków Przekazu posłanka PiS Joanna Lichocka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Posłowie wysłuchali sprawozdania z działalności KRRiT i Rady Mediów Narodowych

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2021 22:19
Przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji przedstawił w Sejmie sprawozdanie z działalności w ubiegłym roku oraz przekazał informacje na temat podstawowych problemów rynku medialnego. Politycy zapoznali się też ze sprawozdaniem z działalności Rady Mediów Narodowych.
rozwiń zwiń