X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Częstochowa: wybuch gazu w samochodzie. Są ofiary śmiertelne, trwa akcja strażaków

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2021 20:30
 - Akcja strażaków po wybuchu butli z gazem technicznym na furgonetce, do którego doszło w poniedziałek w Częstochowie, może potrwać kilkanaście godzin, może dobę – poinformował rzecznik Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie mł. bryg. Kamil Dzwonnik.
Miejsce wybuchu
Miejsce wybuchuFoto: PAP/Waldemar Deska

Do wybuchu doszło około 15.40. Trwa akacja zabezpieczania pojazdu. Pojazd z butlami z gazami technicznymi jest schładzany. Podejście, czy bliskie podjechanie do niego jest niemożliwe. Dopiero, gdy gaz będzie schłodzony, będzie można precyzyjnie ocenić skutki wybuchu i podjąć próbę ustalania jego przyczyn.

Czytaj także:
pożar łódź 1200.jpg
Pożar motorówki na jeziorze Jeziorak. Trzy osoby zostały ranne

- Te działania będą jeszcze trwały wiele godzin; nasze procedury wskazują – z uwagi na to, że acetylen jest związkiem bardzo reaktywnym, a ta butla znajdowała się w środowisku pożaru, uległa uderzeniu – wszystko wskazuje na to, że ta butla będzie musiała być chłodzona 24 godziny – wskazał Kamil Dzwonnik.

Rzecznik zaznaczył, że szczegółowe rozpoznanie przeprowadzone przy użyciu drona z kamerą wykazało, że we wraku pojazdu pozostały jeszcze dwie butle. Nie wiadomo natomiast, ile butli uległo zniszczeniu wskutek wybuchu.

Kamil Dzwonnik wskazał, że wszystko wskazuje na to, że butle – przewożone zwykłym samochodem dostawczym – służyły jako elementy zestawu do prowadzenia prac spawalniczych. Wygląd wraku nie wskazuje, by był to pojazd służący do transportu gazów.

Czytaj także:

Posłuchaj
00:32 11211711_1.mp3 Wybuch samochodu dostawczego w Częstochowie. Relacja Zdzisława Maklesa (Polskie Radio Kierowców)

Ewakuacja 

Czytaj także:
Nowa Biała PAP 2-1200.jpg
"Straty historyczne są ogromne". Służby konserwatorskie o pożarze w Nowej Białej

Ewakuowano 67 osób z pobliskich budynków. Wskutek wybuchu zginęły dwie osoby, a trzecia została poszkodowana. 

Obszar ewakuacji objął pas około 200 metrów, gdyż jak mówił młodszy brygadier Kamil Dzwonnik z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie, "nadal istnieje ryzyko ponownego wybuchu". Dotąd nie zapadła decyzja, by mieszkańcy będą mogli wrócić na noc do domów. W razie braku takiej możliwości, pomoc zapewnić im mają pracownicy zarządzania kryzysowego miasta.

Ul. Wrocławska mieści się w północno-zachodniej dzielnicy miasta – Grabówce. Dominuje tam niska zabudowa jednorodzinna. Ul. Wrocławska przechodzi w ul. Obrońców Westerplatte, przy której znajduje się Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Najświętszej Maryi Panny, nazywany szpitalem na Parkitce.

» WIĘCEJ INFORMACJI O WARUNKACH DROGOWYCH SZUKAJ W POLSKIM RADIU KIEROWCÓW «

Zdzisław Makles/jbt/nt

Czytaj także

Pożar w zakładach chemicznych w Oświęcimiu. "Sytuacja opanowana, nikt nie ucierpiał"

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2021 23:00
- Sytuacja jest opanowana. W wyniku zdarzenia nikt nie ucierpiał. Nie nastąpiła nadmiarowa emisja do atmosfery oraz do wód. Ciągi technologiczne są wyłączone z ruchu – oświadczyła w czwartek wieczorem oświęcimska firma chemiczna Synthos, gdzie doszło do pożaru.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pożar pustostanu w Częstochowie. Straż pożarna ewakuowała sześć osób

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2021 16:33
Sześć osób ewakuowano w niedzielę z budynku w Częstochowie w wyniku pożaru sąsiadującego z nim pustostanu. W zdarzeniu nikt nie ucierpiał - podała w niedzielę częstochowska straż pożarna.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mazowieckie: wybuch w domu jednorodzinnym. Jedna osoba nie żyje

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2021 21:05
Jedna osoba zginęła w wyniku wybuchu w domu jednorodzinnym w miejscowości Olszany k. Grójca. Do zdarzenia doszło wczesnym popołudniem. Strażacy zakończyli akcję wieczorem.
rozwiń zwiń