X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"To od nas zależy, czy było warto". Muzeum Powstania Warszawskiego ogłasza projekt "Korzenie Pamięci"

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2021 16:32
W związku ze zbliżającą się 77. rocznicą wybuchu Powstania Warszawskiego rozpoczyna się projekt "Korzenie Pamięci". Muzeum Powstania Warszawskiego zaprasza potomków powstańców do wypełnienia ankiety na temat ich rodziców, dziadków lub pradziadków, w której opowiedzieliby oni o tym, kim byli i jakie wartości wyznawali weterani walczącej Warszawy.
Muzeum Powstania Warszawskiego
Muzeum Powstania WarszawskiegoFoto: Muzeum Powstania Warszawskiego free Sh

Projekt polega na wypełnieniu ankiety przez potomków Powstańca Warszawskiego. Część z potomków zostanie zaproszona do udzielenia wywiadu, który następnie zostanie nagrany i zamieszczony w sieci.

Pomnik Małego Powstańca.jpg
Dzieci w Powstaniu Warszawskim. Jaką rolę odegrali mali powstańcy?

Archiwum historii mówionej

Jak mówi dyrektor placówki Jan Ołdakowski, opowieści o tym kim byli Powstańcy stworzą archiwum historii mówionej w której każdy będzie mógł posłuchać o wartościach jakie wyznawali oraz o tym jak podchodzili do życia. - Każdy kto ma przodka w Powstaniu Warszawskim niech wejdzie na naszą stronę i wypełni ankietę. Będzie też tworzyć wywiady, które są dla nas bardzo ważne bo powiedzą nam jak zostali zapamiętani Powstańcy - powiedział Jan Ołdakowski.

Jednym z tych, którzy już opowiedzieli o swoich przodkach jest Szymon Majewski, wnuk Ignacego Łyskanowskiego, członka Legionów i kapitana Armii Krajowej. Jak mówi historia życia jego dziadka, jego osobowość i wpływ jaki dziadek wywarł na wnuka jest widoczny i odczuwalny do dziś. - Czasami dotykam jakiejś granicy, które dla mojego dziadka byłaby trudna do zaakceptowania, może niezrozumiała. Mam dyskusje z moim dziadkiem, ciągle go widzę gdzieś z tyłu i myślę, że to jest niewiarygodne - powiedział Szymon Majewski.

Posłuchaj
00:57 11211410_1.mp3 Projekt "Korzenie Pamięci". Relacja Przemysława Lisa (IAR) 

Hasło tegorocznych obchodów rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego "To od nas zależy czy było warto" pochodzi z jednego z wywiadów udzielonych przez wnuczkę uczestniczki Powstania.

Ankieta oraz szczegóły projektu można znaleźć na stronie internetowej ww. 1944.pl.

»»»LINK DO PROKEJKTU MUZEUM POWSTANIA WARSZAWSKIEGO "KORZENIE PAMIĘCI"«««

nt

Czytaj także

Paweł Zdun wspomina swoją mamę - Wandę Zalewską-Zdun, uczestniczkę Powstania Warszawskiego

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2021 10:16
- Mama była sanitariuszką przydzieloną do punktów opatrunkowych. Przeszła szkolenie sanitarne jeszcze w czasie w tych prac tajnych kompletów, to była część tego nauczania. Dziewczyny były przygotowywane w konspiracji - mówił w Polskim Radiu 24 Paweł Zdun o mamie - Wandzie Zalewskiej-Zdun.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Muzeum Powstania Warszawskiego prezentuje kolekcję blisko 400 legitymacji powstańczych

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2021 11:44
Muzeum Powstania Warszawskiego zaprezentowało kolekcję blisko 400 oryginalnych legitymacji powstańców warszawskich, którą przekazał placówce anonimowy darczyńca. Od 1 lipca zbiór można oglądać w muzeum na wystawie czasowej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Dziękujemy za wszystko". Irena Paprocka ps. "Irena" z medalem "Pro Patria"

Ostatnia aktualizacja: 21.07.2021 16:31
Minister Jan Józef Kasprzyk podczas ceremonii wręczenia proporca rozpoznawczego Dowódcy 1. Batalionu Czołgów podkreślił, że "nie można budować współczesności bez odwołań do przeszłości". Uroczystość w Parku Wolności w Muzeum Powstania Warszawskiego była dopełnieniem przekazania tradycji 3. Batalionu Pancernego AK "Golski", które miało miejsce w ubiegłym roku. 
rozwiń zwiń