X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Celem jest wyjście z pułapki demograficznej". Maląg o Strategii Demograficznej 2040

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2021 13:36
Minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg powiedziała, że rozpoczynają się konsultacje społeczne w sprawie Strategii Demograficznej 2040. Dziś o projekcie przygotowanym przez rząd rozmawiać będą samorządowcy z województwa dolnośląskiego, a w najbliższych tygodniach do rozmów o strategii rozwoju demograficznego zostaną zaproszone również organizacje pozarządowe, pracodawcy i związki zrzeszające pracowników.
Marlena Maląg
Marlena Maląg Foto: Forum/Mateusz Wlodarczyk

Minister Marlena Maląg podkreśliła, że jednym z celów rządu jest wyjście z pułapki demograficznej między innymi poprzez szerokie wsparcie dla rodzin. Przede wszystkim chodzi o pomoc finansową, ale również o tworzenie dobrego klimatu wokół rodziny.

forum tadeusz kościński finanse 1200.jpg
"9 mln osób przestanie płacić podatek PIT". Minister finansów przedstawił projekt ustawy

- Dlatego zapraszamy organizacje pozarządowe do tej współpracy, dlatego po raz drugi konkurs "Po Pierwsze Rodzina" adresowany do organizacji pozarządowych, dzięki czemu przede wszystkim tworzymy ten dobry klimat, tą kulturę rozwoju naszych polskich rodzin - mówiła minister Marlena Maląg.

Posłuchaj
00:26 11210889_2.mp3 Minister Marlena Maląg zwróciła również uwagę na konieczność stworzenia długofalowej i spójnej polityki demograficznej. (IAR)

Zwróciła również uwagę na konieczność stworzenia długofalowej i spójnej polityki demograficznej, w której najważniejsze będzie wsparcie w polityce mieszkaniowej. Dodała, że Strategia Demograficzna łączy się z rządowym programem Polski Ład, który pewne wprowadzi w życie pewne instrumenty poprawiające sytuację demograficzną Polski.

- To mieszkanie z zagwarantowanym wkładem własnym do 100 tysięcy złotych z elementem pronatalistycznym, że jeżeli będzie się rodziło drugi, kolejne dziecko, będzie ten wkład umarzany - wyjaśniała minister Marlena Maląg.

***

Dodała, że elementem Strategii Demograficznej będzie też uelastycznienie czasu pracy, jak również wsparcie dla rodzin w zakresie opieki nad dziećmi do lat 3, między innymi poprzez tworzenie żłobków w każdej gminie. Na poprawę sytuacji demograficznej ma wpłynąć także wprowadzenie Rodzinnego Kapitału Opiekuńczego, czyli dodatku na nowo urodzone dzieci w wysokości 12 tysięcy złotych.

as

Czytaj także

Strategia Demograficzna 2040. Marlena Maląg: to kompleksowe podejście do polityki prorodzinnej

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2021 15:22
Sejm wysłuchał informacji bieżącej na temat działań podejmowanych przez ministra rodziny i polityki społecznej w zakresie polityki demograficznej zmierzających do poprawy dzietności w Polsce. Wnieśli o to posłowie Prawa i Sprawiedliwości.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marlena Maląg: Polski Ład wychodzi naprzeciw potrzebom polskich rodzin

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2021 14:15
Marlena Maląg podczas wizyty w Lubaczowie mówiła, że Polski Ład stworzy warunki do wyjścia z pułapki demograficznej. Szefowa resortu rodziny i polityki społecznej odwiedziła tamtejszy Środowiskowy Dom Samopomocy.
rozwiń zwiń