X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Szef MON: Polska się zbroi. To odpowiedź na zagrożenia dotyczące naszego bezpieczeństwa

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2021 15:46
- W odpowiedzi na zagrożenia Polska się zbroi, zwiększając liczebność wojska i kupując nowe uzbrojenie – powiedział szef MON Mariusz Błaszczak. Zachęcał, by wstępować do wojska. Dodał, że liczebność wojsk operacyjnych przekroczyła 111 tys., są też chętni do WOT.
Mariusz Błaszczak
Mariusz Błaszczak Foto: PAP/Darek Delmanowicz

- Wiemy dokładnie, co dzieje się na wschód od naszych granic, znamy te zagrożenia. Wiemy też, że ostatnio nasi sojusznicy zdecydowali o budowie Nord Stream 2, a więc gazociągu, który nie ma charakteru biznesowego, tylko polityczny – powiedział szef MON w sobotę w Boguchwale (woj. podkarpackie). Dodał, że dzięki zyskom ze sprzedaży gazu ziemnego Rosja będzie mogła przeznaczyć znaczne środki na zbrojenia.

Czytaj także:
E7C5-FYXsAA-oMx (1).jpg
Więcej Polaków chce związać się zawodowo z wojskiem

- Więc decyzja rządu PiS jest taka, że Polska się zbroi poprzez zwiększanie liczebności Wojska Polskiego, kupowanie nowoczesnego sprzętu. To jest odpowiedź na zagrożenia dotyczące naszego bezpieczeństwa, naszego rozwoju – mówił Błaszczak.

Czytaj także:

Kolejne brygady 

Minister, który wziął udział w święcie 3. Podkarpackiej Brygady OT powiedział, że chętnych do służby w WOT nie brakuje, stąd podjęta wiosną decyzja o powołaniu kolejnych brygady OT w woj. podkarpackim, a także woj. lubelskim i mazowieckim.

Przypomniał, że w 2015 r. gdy PiS doszło do władzy, polska armia liczyła ponad 95 tys. żołnierzy, obecnie wojska operacyjne mają ponad 111 tys. żołnierzy, 30 tys. liczą WOT.

Czytaj także:
abrams 1200 free.jpg
"Maszyna z najwyższej półki". Szczęsnowicz o zakupie czołgów Abrams dla polskiej armii

- Zachęcam wszystkich, którzy jeszcze nie zdecydowali, co chcą robić w przyszłości, żeby wstępowali do Wojska Polskiego. Cel, który sobie stawiamy, to minimum 250 tysięcy żołnierzy wojsk operacyjnych, 50 tys. żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej, nowoczesne wyposażenie – powiedział.

"Odstraszanie agresora"

Mariusz Błaszczak powiedział, że liczne, nowocześnie wyposażone siły zbrojne "to element odstraszający ewentualnego agresora". Przypomniał zakupy od Stanów Zjednoczonych zestawów obrony powietrznej Patriot, artylerii rakietowej Himars, umowę na samoloty bojowe F-35 i zamiar zakupu 250 czołgów M1A2 Abrams. Dodał, że chodzi o czołgi w najnowszej wersji, dostarczanej wojsku USA "od niespełna dwóch lat".

Czytaj także:
Mariusz Błaszczak jedynka 1200 F.jpg
"Odstraszanie ewentualnego agresora". Szef MON o wyposażeniu Wojska Polskiego w czołgi Abrams

- To jest epokowa zmiana, która wprowadza polskie siły pancerne w XXI wiek. A wszystko to robimy dlatego, żeby Polska była bezpieczna – zadeklarował.

jbt

Czytaj także

Wojsko Polskie wróciło do Białej Podlaskiej. Szef MON: to konsekwencja polityki rządu PiS

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2021 16:05
Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak powiedział, że obecność nowego garnizonu w Białej Podlaskiej podniesie nie tylko poziom bezpieczeństwa w regionie, lecz także przyczyni się do jego rozwoju gospodarczego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Najnowocześniejsze, sprawdzone czołgi". Mariusz Błaszczak o zakupie Abramsów

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2021 22:53
Dzięki czołgom Abrams wzrośnie bezpieczeństwo Polski. Będziemy trzecim państwem na świecie z tymi najnowocześniejszymi i sprawdzonymi czołgami - podkreślił w środę minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak.
rozwiń zwiń