X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Specjalny list premiera do Polaków. "Polski Ład to szansa na cywilizacyjny awans do pierwszej ligi"

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2021 08:14
"Już od nowego roku rząd chce wprowadzić sztandarowe i kluczowe rozwiązania z Polskiego Ładu" - pisze w sobotę "Super Express" publikując specjalny list premiera Mateusza Morawieckiego do Polaków.
Premier Mateusz Morawiecki
Premier Mateusz MorawieckiFoto: PAP/Roman Zawistowski

polski-Ład-1200_free.jpg
Inwestycje w ramach Polskiego Ładu. Rozwiązania modernizujące gospodarkę i poprawiające jakość życia

W liście tym - pisze "SE" - premier wylicza, co znajdzie się w Polskim Ładzie i na co konkretnie mogą liczyć polskie rodziny.

"Wyższe zarobki, bezpieczna przyszłość polskich rodzin, godne emerytury i dobry klimat dla rozwoju polskich firm. To hasła, które przez lata brzmiały jak naiwne marzenia. Dziś wreszcie jesteśmy blisko, by te marzenia stały się rzeczywistością. Polski Ład to nasza droga do budowy państwa dobrobytu. To nasza droga do europejskiego standardu życia" - napisał szef rządu.

"Jesteśmy gotowi do odbicia po pandemii i mamy plan, jak to zrobić" - stwierdził Morawiecki.

Według niego, "Polski Ład to szansa na zbudowanie autentycznej klasy średniej; nie dla wybranych, ale dla jak najszerszej grupy Polaków, dla tych, którzy mieszkają nie tylko w dużych miastach, lecz także w Polsce lokalnej - miasteczkach średniej wielkości i wsiach".

"Wielka inwestycja w przyszłość"

"Z myślą o nich wprowadzamy kwotę wolną od podatku w wysokości aż 30 tys. zł. Skorzysta na tym przeszło 18 mln Polaków. Podatku od emerytury do 2,5 tys. zł nie zapłacą też emeryci. Co miesiąc dostaną więcej pieniędzy na rękę. Kontynuujemy wsparcie dla polskich rodzin. Dzięki Polskiemu Ładowi będzie ich stać na własny dom czy mieszkanie. A nasze dzieci będą uczyć się w wyremontowanych i lepiej wyposażonych szkołach. To wielka inwestycja w ich przyszłość" - napisał premier.

Zapowiedział, że "niebawem w każdej gminie w Polsce ruszą inwestycje strategiczne: nowe drogi, sieci wodno-kanalizacyjne, boiska, parki, domy seniora", nowe inwestycje oznaczają zamówienia, a to oznacza większe zyski dla przedsiębiorców i tysiące nowych miejsc pracy.

Premier napisał też, że kolejne środki, krajowe i pochodzące z UE, przeznaczone zostaną na inwestycje w wyższą jakość usług publicznych. Zapowiedział, że w ciągu kilku lat nakłady na służbę zdrowia wzrosną do 7 proc. PKB.

Polski Ład - stwierdził szef rządu - to "zapowiedź dekady rozwoju i szansa na cywilizacyjny awans do pierwszej ligi europejskiej".

kp

Czytaj także

Premier: celem Polskiego Ładu jest to, by młodzi ludzie chcieli tutaj żyć i pracować

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2021 20:46
-  Podstawowym celem Polskiego Ładu jest to, by wszyscy młodzi ludzie chcieli tutaj uczyć się, żyć, pracować, a jak wyjadą stąd, to chcieli tutaj wracać - powiedział na spotkaniu z mieszkańcami Tykocina premier Mateusz Morawiecki. Jak zapewnił, Polski Ład jest realnym programem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Posiedzenie wyjazdowe PiS. Jarosław Kaczyński o Polskim Ładzie i promocji szczepień

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2021 22:29
Prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas wyjazdowego posiedzenia klubu parlamentarnego podkreślał, że Polski Ład daje przełomową możliwość rozwoju Polski, apelował też do polityków o promocję szczepień przeciw COVID-19 - wynika z wypowiedzi uczestników spotkania.
rozwiń zwiń