X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Marcin Wiącek nowym RPO. Wiemy, od czego chce zacząć pracę na nowym stanowisku

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2021 15:00
Marcin Wiącek został zaprzysiężony na Rzecznika Praw Obywatelskich. W środę jego kandydaturę zatwierdził Senat. Zgodnie z ustawą o RPO, przed przystąpieniem do wykonywania obowiązków, Rzecznik składa przed Sejmem ślubowanie.
Nowy Rzecznik Praw Obywatelskich prof. Marcin Wiącek na sali obrad Sejmu w Warszawie
Nowy Rzecznik Praw Obywatelskich prof. Marcin Wiącek na sali obrad Sejmu w WarszawieFoto: PAP/Radek Pietruszka

Senat RPO free 1200.jpg
Głosowanie ws. RPO. Senat niemal jednomyślny

Raport o problemach podczas pandemii

- Zaczynam pracę - powiedział Rzecznik dziennikarzom w Sejmie. Wśród swoich pierwszych planowanych działań wymienił przygotowanie raportu o problemach podczas pandemii. Wyjaśnił, że chce przygotować wykaz rzeczy, które należy zmienić w prawie i w praktyce. - Tak, abym miał materiał do tego, żeby się spotkać z odpowiednimi organami władzy publicznej po to, aby podyskutować o rozwiązaniach obowiązujących w trakcie pandemii, o problemach, których można by i można będzie uniknąć, jeśli nie daj Boże dojdzie do kolejnej fali pandemii - powiedział.

Posłuchaj
00:22 11207029_2.mp3 Marcin Wiącek o przygotowaniu raportu o problemach podczas pandemii (IAR) 

Apel RPO

Przy okazji Marcin Wiącek zaapelował, by Polacy szczepili się przeciwko COVID-19. Jak powiedział, "od tego zależy nasze życie, nasze zdrowie i naszych najbliższych i wszystkich obywateli naszego kraju".

Posłuchaj
00:15 11207029_1.mp3 Apel Rzecznika Praw Obywatelskich by Polacy szczepili się przeciwko COVID-19 (IAR) 

Czytaj również:

Marcin Wiącek jest doktorem nauk prawnych, specjalistą z zakresu prawa konstytucyjnego. Od 2017 był kierownikiem Zakładu Praw Człowieka na wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.

nt

Czytaj także

Sejm wybrał prof. Wiącka na nowego RPO. Andrzejewski: jego poprzednik ewidentnie naruszał konstytucję

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2021 10:40
- Zasadą działania RPO powinno być posłuszeństwo obowiązującemu prawu. Poprzedni rzecznik bardziej hołdował temu, co mówią nam organa UE, niż temu, co wynika z orzeczeń polskiego Trybunału Konstytucyjnego. I to było niedopuszczalne - mówił w Polskim Radiu 24 wiceprzewodniczący Trybunału Stanu Piotr Andrzejewski.  
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wiącek w Senacie: popieram pogląd o prymacie naszej konstytucji nad wszelkimi umowami międzynarodowymi

Ostatnia aktualizacja: 21.07.2021 13:32
- Od początku mojej aktywności naukowej prezentowałem i nadal popieram pogląd o prymacie naszej konstytucji nad wszelkimi umowami międzynarodowymi - powiedział w Senacie kandydat na Rzecznika Marcin Wiącek. Zapewnił też, że w Biurze RPO otworzy szeroko drzwi osobom potrzebującym pomocy prawnej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Na początku nie będzie tak aktywny w mediach jak Bodnar". Kolanko o nowym RPO

Ostatnia aktualizacja: 21.07.2021 20:34
- W tej całej rozgrywce na pewno politycy PiS chcieliby, żeby RPO był ktoś z ich środowiska. Ostatecznie liczą na to, że nowo wybrany rzecznik nie będzie stawiał wielu spraw na ostrzu noża - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Michał Kolanko. 
rozwiń zwiń