X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Oszukiwali metodą "na policjanta" i "na prokuratora". Jest akt oskarżenia

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2021 06:58
Gdańska prokuratura skierowała do Sądu akt oskarżenia przeciwko osobom, podejrzanym o udział w oszustwach popełnianych metodą "na policjanta" lub "na prokuratora". Aktem oskarżenia objęto kierującego grupą oraz jej czterech członków.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: IAR/Krystian Dobuszyński

Jak informuje Prokuratura Krajowa, oskarżeni doprowadzili do niekorzystnego rozporządzenia mieniem 11 osób na łączną kwotę przekraczającą 420 tys. złotych. Dwie osoby usiłowano doprowadzić do niekorzystnego rozporządzenia mieniem na łączną kwotę 70 tys. złotych.

Sąd najwyższy shutt-1200.jpg
Sprawa drastycznego morderstwa. Ziobro: Sąd Najwyższy uwzględnił moją kasację i uchylił rażąco niesprawiedliwy wyrok

Według ustaleń śledczych grupa działała od listopada 2019 r. do stycznia 2020 r. Przestępcy dzwonili na stacjonarne numery starszych osób, podając się za funkcjonariuszy policji lub prokuratorów. Przedstawiali fikcyjne dane oraz numery legitymacji służbowych. Pokrzywdzeni byli informowani o prowadzonej rzekomo akcji policyjnej oraz grożącej im utracie pieniędzy zgromadzonych na rachunkach bankowych lub przechowywanych w mieszkaniach.

Czytaj także:

Dzwoniący polecali pokrzywdzonym niezwłoczne udanie się do banku i dokonanie wypłaty zgromadzonych środków. Pieniądze pokrzywdzeni przekazywali osobie, która do nich podchodziła bądź pozostawiali we wskazanych miejscach, np. w koszu na śmieci lub krzakach.

Odebrane od pokrzywdzonych środki kurierzy przekazywali osobie pozostającej w kontakcie z kierującym grupą, a ten kierującemu. Były one dzielone pomiędzy członków grupy. Ustalono, że sprawcy z procederu uczynili sobie stałe źródło dochodu.

Oskarżeni usłyszeli zarzut popełnienia, w ramach zorganizowanej grupy, przestępstw oszustwa oraz usiłowania oszustwa, w tym wobec mienia znacznej wartości. Grozi im do 15 lat pozbawienia wolności. Trzech oskarżonych jest tymczasowo aresztowanych.

dn

Czytaj także

Małopolska: policja zlikwidowała uprawę konopi indyjskich

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2021 15:30
Krakowscy policjanci zlikwidowali profesjonalną uprawę konopi indyjskich ukrytą w jednym z domów w powiecie myślenickim. Plantacja należała do 36-letniego mężczyzny powiązanego ze środowiskiem pseudokibiców. Został on tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.
rozwiń zwiń