X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Senat przełożył wybór prezesa IPN

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2021 20:30
Senat do jutra przełożył wybór prezesa IPN. Doktor Karol Nawrocki odpowiadał dziś na pytania senatorów, jednak przerwę w obradach ogłosił wicemarszałek Senatu Bogdan Borusewicz. Sprzeciwili się temu senatorowie PiS. Wznowienie obrad nastąpi jutro o 9:00. Wtedy padną kolejne pytania do doktora Nawrockiego, odbędzie się debata oraz głosowanie.
Kandydat na prezesa Instytutu Pamięci Narodowej dr Karol Nawrocki podczas wystąpienia w Senacie.
Kandydat na prezesa Instytutu Pamięci Narodowej dr Karol Nawrocki podczas wystąpienia w Senacie.Foto: PAP/Tomasz Gzell

Senat zajmował się w czwartek wyborem nowego prezesa Instytutu Pamięci Narodowej. Wcześniej Sejm zaplanował w piątek o tej godzinie ślubowanie nowego prezesa Instytutu.

PAP Karol Nawrocki 1200.jpg
Wybór prezesa IPN. Nawrocki: pielęgnuję pamięć o polskich bohaterach różnych opcji

Sejm pod koniec maja głosami PiS, Konfederacji i Kukiz'15 powołał dr. Nawrockiego na prezesa IPN. Wybór Sejmu - zgodnie z ustawą o IPN - musi jednak zaakceptować Senat.

Kadencja Jarosława Szarka

Kadencja obecnego szefa IPN Jarosława Szarka kończy się 22 lipca. Powołany przez Sejm na jego następcę dr. Nawrocki, to od 2017 r. dyrektor Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, a także - od 1 czerwca br. - wiceprezes IPN.

W ostatnich tygodniach w mediach spekulowano o układzie między PiS a opozycją: poparcie przez Senat wybranego przez Sejm na prezesa Instytutu Pamięci Narodowej dr. Karola Nawrockiego w zamian za poparcie kandydata opozycji prof. Marcina Wiącka na RPO. W przypadku obu stanowisk wybór Sejmu musi zaakceptować Senat. W środę Senat zgodził się na wybór prof. Wiącka na RPO.

Czytaj również:

Poparcie dla Nawrockiego deklaruje klub PiS, przeciw będzie klub PO, w którym w tej sprawie obowiązuje dyscyplina w głosowaniu, oraz prawdopodobnie senatorowie Lewicy. Możliwe, że Nawrocki uzyska poparcie części senatorów PSL. 

nt

Czytaj także

Karol Nawrocki z poparciem sejmowej komisji na prezesa IPN

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2021 17:23
Sejmowa Komisja sprawiedliwości pozytywnie zaopiniowała kandydaturę doktora Karola Nawrockiego na prezesa Instytutu Pamięci Narodowej. Za jego kandydaturą głosowało 12 posłów, 10 było przeciw.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ryszard Terlecki: wybór prezesa IPN zostanie przesunięty na następne posiedzenie Sejmu

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2021 14:29
Wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki powiedział, że wybór prezesa Instytutu Pamięci Narodowej zostanie przesunięty. Pytany przez dziennikarzy, na kiedy, odparł: "na następne posiedzenie".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Co z decyzją Senatu ws. prezesa IPN? "Marszałek nie ma żadnego interesu, aby nastąpiło to szybko"

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2021 14:47
Wciąż nie wiadomo, kiedy Senat wyrazi zgodę na powołanie prezesa Instytutu Pamięci Narodowej. PiS obawia się, że marszałek izby będzie zwlekał z głosowaniem w tej sprawie. - Nie ma żadnego interesu, aby nastąpiło to szybko - mówi portalowi PolskieRadio24.pl szef senackiej części klubu PiS Marek Martynowski. 
rozwiń zwiń