X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Premier: pracujemy nad programem ubezpieczeń od klęsk żywiołowych dla rolnictwa

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2021 17:05
Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział utworzenie powszechnego programu ubezpieczeń od klęsk żywiołowych dla rolnictwa. Poinformował, że trwają nad nim prace, w tym konsultacje z rolnikami.
Mateusz Morawiecki podczas wizyty w Gospodarstwie Ogrodniczym Wilczewskiego w Białousach
Mateusz Morawiecki podczas wizyty w Gospodarstwie Ogrodniczym Wilczewskiego w BiałousachFoto: PAP/Michał Zieliński

Szef rządu, który odwiedza województwo podlaskie, po spotkaniu z rolnikami w gospodarstwie ogrodniczym w Białousach podkreślał, że chce, aby taki program ubezpieczeniowy powstał szybko.

Posłuchaj
00:16 11205315_1.mp3 Premier w Białousach: pracujemy nad programem ubezpieczeń od klęsk żywiołowych dla rolnictwa (IAR) 
premier 1200 pap (6).jpg
Premier: zwiększyliśmy limit sprzedaży w rolniczym handlu detalicznym

Ubezpieczenie od klęsk żywiołowych

- Wiemy doskonale, że klęski żywiołowe potrafią być zmorą polskiego rolnika i polskiego rolnictwa. Będziemy rozwijali szybko koncepcję [programu] i opracowywali legislację tak, żeby ubezpieczenie od różnego rodzaju klęsk żywiołowych w końcu pozwoliło rolnikom odetchnąć - mówił Mateusz Morawiecki.

Premier dodał, że program Polski Ład dla rolnictwa przewiduje między innymi zwiększenie stawki dopłat za paliwo rolnicze z obecnych 100 do 110 złotych za hektar oraz uwolnienie rolniczego handlu detalicznego. Poinformował, że limit przychodów z takiej sprzedaży został zwiększony z 40 tysięcy do 100 tysięcy złotych.

Czytaj także:

Polski Ład dla rolnictwa przewiduje także zwiększenie dostępu do ziemi dla rolników poprzez stworzenie centralnego systemu informatycznego katalogującego zasób państwowej ziemi oraz wsparcie rodzinnych gospodarstw rolnych. Ustawa o rodzinnym gospodarstwie rolnym ma wzmocnić ochronę prawną gospodarstw rodzinnych, nadać im właściwą rangę i ograniczyć problemy związane z dziedziczeniem.


nt

Czytaj także

"Przygotowano 20 ważnych programów dla rolników". Premier o założeniach Polskiego Ładu

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2021 12:14
- W Polskim Ładzie przygotowano 20 ważnych programów dla rolników - powiedział w sobotę premier Mateusz Morawiecki podczas wizyty w gospodarstwie rolniczym w Będkowicach w województwie małopolskim.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Premier: Polska może być jednym z najlepszych miejsc do życia w Europie

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2021 15:47
- W naszym zasięgu jest osiągnięcie w 100 proc. poziomu bogatych państw Europy, jeśli zdecydujemy się na realizację planu, który w inny sposób postrzega politykę gospodarczą i społeczną. Polska może być jednym z najlepszych miejsc do życia w Europie - mówił w sobotę premier Mateusz Morawiecki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Premier: w Polskim Ładzie mamy dużo rozwiązań dla rolników

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2021 10:00
Rząd będzie wprowadzał rozwiązania wspierające rozwój rolnictwa. Zapowiedział to premier Mateusz Morawiecki, który odwiedził gospodarstwo rolne w Marianowie Brodowskim w Wielkopolsce.
rozwiń zwiń