X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Zakochałem się w Tusku". Urban komplementuje szefa PO w rozmowie z Jaruzelską

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2021 16:50
- Tusk to jest piękna melodia - stwierdził Jerzy Urban w wywiadzie dla Moniki Jaruzelskiej w programie internetowym "Monika Jaruzelska zaprasza". Dodał, że Tusk bardzo urósł w jego oczach, bo "jawił się samą mądrością, samym wdziękiem, kimś w wymiarze męża stanu". 
Donald Tusk i Jerzy Urban
Donald Tusk i Jerzy UrbanFoto: shutterstock.com/paparazzza, Andrzej Hulimka/Forum

Już na początku wywiadu Urban stwierdził: "ja jestem polskim Polako-Żydem, ale mniejsza o tego Żyda. No Polakiem, wstyd powiedzieć, ale jestem Polakiem". 

Strajk kobiet free shutt-1200.jpg
"Kolejny raz wyśmiewanie tradycji". Prof. Nalaskowski o krytyce słowa "cnota"

Jerzy Urban, były rzecznik rządu PRL i autor propagandy tamtego okresu rozmawiał z córką Wojciecha Jaruzelskiego Moniką Jaruzelską. Początek rozmowy dotyczył zmian w PO.

Urban stwierdził, że kiedy Donald Tusk był premierem, to on w swoim tygodniku "Nie" go nie "je***ł". – Ponieważ on liberał, a ja się uważałem za lewicowca, więc taka była moja psia powinność – mówił.

Miłość do Tuska

Jak stwierdziła sama Jaruzelska, Urban jest "zakochany w Tusku" czemu on zdecydowanie przytaknął. 

- Kiedy Tusk wyjechał do Brukseli i został "prezydentem Europy" to mieliśmy pierwszego od czasów Kwaśniewskiego, męża stanu i kogoś, kto na tle polskiej polityki był olśniewający. I wtedy zakochałem się w Tusku - mówił Urban. Jego zdaniem "polska polityka jest mizerna i żałosna, że Tusk jawi się jak motyl".

Czytaj także:

Urban przyznał, że teraz chętniej słucha Tuska niż kompozytorów klasycznych jak Beethoven, Bach czy Mozart. - Tusk to jest piękna melodia - stwierdził.

– Donald Tusk urósł w moich oczach, bo jawił się samą mądrością, samym wdziękiem, kimś w wymiarze męża stanu – powiedział.

PAP Donald Tusk 1200.jpg
"Wyłania się wizerunek polityka sfrustrowanego, kierującego się emocjami". Dr Kawęcki o Tusku

Brzydkie feministki

Po komentarzu Urbana, że "Kopacz była mało kobieca", Monika Jaruzelska dopytała o współczesne polskie feministki, których głównym hasłem jest słowo "wy*****alać", marzą po kościołach czy okazują swoją nagość w miejscach publicznych. Urban z ogromną pewnością stwierdził, że bardzo podobają mu się feministki, choć "niekiedy są to brzydactwa". - No trudno, jak jest feministka, to może być ropuchą, ale ważne że feministka - dodał po chwili. 

W rozmowie nie zabrakło antypolskich haseł oraz krytyki obecnej władzy i rodzimej polityki, czy śmiania się z braku w wiedzy historycznej u młodych ludzi. 

as

Czytaj także

"Dostał stanowisko od Merkel. To wątpliwa kwalifikacja dla polskiego polityka". Wildstein o Tusku

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2021 20:01
-  Pojawia się osoba, która jest postrzegana przez zwolenników PO jako niezwykła, wspaniała, oświecona - dlatego, że Angela Merkel dała jej stanowisko przewodniczącego Rady Europejskiej. To dla mnie dość wątpliwa kwalifikacja dla polskiego polityka - powiedział w Polskim Radiu 24 Bronisław Wildstein, pisarz i publicysta. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Jako premier był wymarzonym partnerem dla Niemiec i Rosji". Prof. Bogdan Musiał o Donaldzie Tusku

Ostatnia aktualizacja: 21.07.2021 14:37
- Dojście PiS do władzy w 2015 roku i rządy tej formacji bardzo Niemcom przeszkadzają. Dla naszych zachodnich sąsiadów, ale też dla Moskwy wymarzonym partnerem jako premier był Donald Tusk - podkreślił w Polskim Radiu 24 prof. Bogdan Musiał, ekspert ds. relacji polsko-niemieckich.
rozwiń zwiń