X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Wizyta doradcy Departamentu Stanu USA w Polsce. Derek Chollet uczcił pamięć Powstańców Warszawskich

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2021 10:18
"Historia Polski pełna jest trudnych momentów i tragicznych wydarzeń, ale Polacy nigdy nie stracili nadziei. Za każdym razem potrafili się zjednoczyć i walczyć o swoją ojczyznę i o wolność, nawet w najcięższych sytuacjach. Pamiętamy o Powstaniu Warszawskim i o polskich bohaterach" - napisał w czwartek na Twitterze chargé d’affaires ambasady USA w Polsce Bix Aliu.
Doradca Departamentu Stanu Derek Chollet rozpoczął wizytę w Polsce od złożenia wieńca przy Pomniku Powstania Warszawskiego
Doradca Departamentu Stanu Derek Chollet rozpoczął wizytę w Polsce od złożenia wieńca przy Pomniku Powstania WarszawskiegoFoto: twitter.com/USEmbassyWarsaw

Chargé d’affaires ambasady USA w Polsce zamieścił też wpis amerykańskiej ambasady, że doradca Departamentu Stanu Derek Chollet rozpoczął wizytę w Polsce od złożenia wieńca przy Pomniku Powstania Warszawskiego, aby oddać hołd jego bohaterom. "Ich odwaga, hart ducha i dążenie do wolności nigdy nie będą zapomniane" - podkreślono we wpisie amerykańskiej placówki.

Chollet, podsekretarz stanu i doradca polityczny szefa dyplomacji USA Antony'ego Blinkena, przyjechał do Warszawy w środę. Jak zapowiedział Departament Stanu, podczas wizyty Chollet ma poruszać "szereg kwestii, w tym wspólne obawy dotyczące gazociągu Nord Stream 2 i szerszego bezpieczeństwa energetycznego". We wtorek i środę Chollet składał wizytę na Ukrainie.

muller 1200 (2).jpg
Rzecznik rządu o porozumieniu ws. NS2: to decyzja, która nie jest dobra ze strony Stanów Zjednoczonych

Czytaj także:

W czwartek po południu z Cholletem spotka się marszałek Senatu Tomasz Grodzki.

1 sierpnia przypada 77 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego - największej akcji zbrojnej podziemia w okupowanej przez Niemców Europie. 1 sierpnia 1944 r. do walki w stolicy przystąpiło ok. 40-50 tys. powstańców. Planowane na kilka dni trwało ponad dwa miesiące. W czasie walk w Warszawie zginęło ok. 18 tys. powstańców, a 25 tys. zostało rannych. Straty wśród ludności cywilnej były ogromne i wynosiły ok. 180 tys. zabitych. Pozostałych przy życiu mieszkańców Warszawy ok. 500 tys., wypędzono z miasta, które po Powstaniu zostało niemal całkowicie spalone i zburzone.

Czytaj także

"Wspólnie podzielane wartości i strategiczne partnerstwo". List Andrzeja Dudy do Joe Bidena

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2021 12:22
W liście do prezydenta USA Joe Bidena prezydent Andrzej Duda złożył życzenia narodowi amerykańskiemu z okazji 245. rocznicy uzyskania niepodległości przez Stany Zjednoczone. 4 lipca 1776 r. 13 amerykańskich kolonii ogłosiło oderwanie od Wielkiej Brytanii i utworzenie niezależnej republiki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Bzdura!". Wiceszef MSZ dementuje informacje Onetu nt. ambasadora USA

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2021 10:57
Nikt niczego nie wstrzymuje; procedura udzielania agrément rozpoczęła się niedawno i trwa; wszystko dzieje się zgodnie z zasadami i zwyczajowymi terminami; to puste szukanie newsa - oświadczył wiceszef MSZ Marcin Przydacz komentując doniesienia ws. Marka Brzezinskiego.
rozwiń zwiń