X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Kolejna tura negocjacji z Czechami ws. Turowa. "Szukamy najlepszego rozwiązania dla Polski"

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2021 09:56
W Pradze wznowiono polsko-czeskie negocjacje w sprawie kopalni Turów. Wypracowanie kompromisu i podpisanie międzyrządowej umowy ma doprowadzić do wycofania pozwu przeciwko Polsce, który Czesi złożyli w Trybunale Sprawiedliwości Unii Europejskiej. Rozmowy trwają z przerwami od 17 czerwca.
Komin elektrowni Turów
Komin elektrowni TurówFoto: shutterstock/canon_photographer

Delegacje Polski i Czech wróciły dziś do rozmów po serii spotkań w grupach roboczych. Ubiegłotygodniowe negocjacje z udziałem ekspertów z obu państw dotyczyły kwestii technicznych i prawnych.

Posłuchaj
00:53 11204199_1.mp3 Czechy: ciąg dalszy negocjacji ws. Turowa (IAR)

 

kopalnia turów free shutt 1200 .jpg
Sprawa kopalni Turów. Sawicki: w najbliższych tygodniach raczej nie dojdzie do porozumienia

Polski wiceminister klimatu i środowiska Adam Guibourgé-Czetwertyński powiedział Polskiemu Radiu, że w trakcie dzisiejszego spotkania w Pradze ustalenia z ubiegłego tygodnia zostaną wprowadzone do umowy, nad którą pracują delegacje. - Jesteśmy tu dziś po to, żeby rozstrzygać ewentualne kwestie, które pozostają otwarte w tym zakresie. Bardzo ciężko jest prognozować jakikolwiek horyzont czasowy dla zakończenia negocjacji. To są bardzo trudne negocjacje, które wymagają szczegółowych uzgodnień. Pracujemy konsekwentnie, żeby znaleźć najlepsze dla nas rozwiązania i oczywiście strona czeska robi tak samo - powiedział wiceminister.

Dzisiejsza runda negocjacji ma potrwać do 15:00.

dz

Czytaj także

Paweł Bejda (PSL): porozumienia ws. Turowa nie będzie do końca kampanii wyborczej w Czechach

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2021 12:57
- Zamknięcie kopalni Turów nie wchodzi w grę, oznaczałoby 13,5 mld zł natychmiastowych strat. Jest w niej zatrudnionych 3600 osób - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Paweł Bejda (PSL-Koalicja Polska), dodając, że dodatkowo w firmach skupionych wokół kopalni pracuje 15 tysięcy osób. W jego ocenie spór w sprawie kopalni nie zakończy się przed wyborami parlamentarnymi w Czechach, które odbędą się na początku października.  
rozwiń zwiń

Czytaj także

Blokada stron internetowych Czeskiego Radia. Praga oczekuje wyjaśnień od Rosji

Ostatnia aktualizacja: 21.07.2021 09:55
Czeski MSZ będzie domagał się od Rosji wyjaśnień w związku z blokowaniem stron internetowych czeskiego radia publicznego. Poinformował o tym na Twitterze szef czeskiej dyplomacji, Jakub Kulhanek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sytuacja Kościoła w Czechach. O. Niedzielski: dużym problemem jest obojętność religijna

Ostatnia aktualizacja: 21.07.2021 21:34
- Jeżeli ateizm zdefiniujemy jako pewną obojętność religijną, tzn. nieprzynależność do jakiejś konfesji to rzeczywiście w Czechach jest to duży wynik, jeden z największych w Europie, a być może jeden z największych na świecie - mówił w Polskim Radiu 24 o. Maciej Niedzielski OP (proboszcz polskiej parafii w Pradze).
rozwiń zwiń