X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Kolejny element nacisku politycznego". Poseł PiS o ultimatum KE ws. orzeczenia TSUE

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2021 07:51
- Są to takie same formy nacisku, jakie Komisja Europejska stosuje wobec Węgier. Zatem ta presja dotyczy państw, które bardzo mocno deklarują swoje przywiązanie do wartości europejskich - mówił poseł Marek Ast o próbie ingerencji Komisji Europejskiej w polskie sądownictwo w rozmowie z czwartkowym "Naszym Dziennikiem".
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Hadrian/ Shutterstock

Na uwagę dziennikarza, że Komisja Europejska, kierując do Polski list w sprawie środków tymczasowych nałożonych przez Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej w Luksemburgu, podjęła kolejną próbę ingerencji w polskie sądownictwo, Ast przyznał, że "na pewno jest wywierana presja na rząd premiera Mateusza Morawieckiego".

komisja europejska free shutterstock 1200.jpg
Müller: mamy miesiąc, by odnieść się do dokumentów Komisji Europejskiej, przedstawimy argumenty

- Z rozstrzygnięcia TSUE wynika jedno, że rząd powinien przedstawić ewentualne propozycje zmian w systemie wymiaru sprawiedliwości - w tym zakresie, którego wyrok Trybunału w Luksemburgu dotyczy. Natomiast zabezpieczenie - w moim przekonaniu - było wydane do chwili opublikowania ostatecznego wyroku. Wyrok jest, więc nie rozumiem, z jakich powodów Polska miałaby wykonać postanowienia tymczasowe - powiedział Marek Ast.

Przykład Malty

Przewodniczący sejmowej Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka wspomniał o rozstrzygnięciu TSUE w sprawie Malty. - Trybunałowi w Luksemburgu nie przeszkadza to, że na Malcie prezydent na wniosek premiera powołuje sędziów. I tam nie trzeba jakiegokolwiek ciała w postaci Krajowej Rady Sądownictwa, która prowadziłaby postępowanie dotyczące wyłaniania sędziów z udziałem sędziów - zwrócił uwagę.

Czytaj także:

Pytany, co jest celem tej operacji, Ast odpowiedział, że "mamy kolejny element nacisku nie tyle prawnego, ile raczej politycznego". - Myślę, że to jest koło ratunkowe rzucone Donaldowi Tuskowi i totalnej opozycji w Polsce. Innymi słowy, te siły, które dzisiaj rządzą w Europie - wśród nich w ramach Europejskiej Partii Ludowej jest PSL, jak również Platforma - starają się, jak mogą, aby zaszkodzić polskiemu rządowi i Zjednoczonej Prawicy. Są to takie same formy nacisku, jakie KE stosuje wobec Węgier. Zatem ta presja dotyczy państw, które bardzo mocno deklarują swoje przywiązanie do wartości europejskich, do tego, by być w UE, ale jednocześnie wskazują, że jako UE nie jesteśmy jakimś sfederalizowanym państwem, ale jesteśmy stowarzyszeniem suwerennych państw - stwierdził poseł PiS. 

st

Czytaj także

Suski: KE nie ma podstaw do nałożenia kar finansowych na Polskę

Ostatnia aktualizacja: 21.07.2021 09:00
– Polski rząd musi przypomnieć TSUE, że w Polsce istnieje system prawny i zgodnie z nim Polska ma prawo podejmować decyzje, które podjęła. Rząd będzie dyskutował z KE i będzie tłumaczył, że w innych krajach takie rozwiązania funkcjonują i inne kraje nie są karane przez UE – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia poseł PiS Marek Suski. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ultimatum KE dla Polski. Daniel Milewski: naszym zadaniem jest obrona polskiego interesu

Ostatnia aktualizacja: 21.07.2021 18:38
- Nabrzmienie sprawy spowoduje, że będziemy w stanie rozmawiać na poważnie broniąc podstawowej racji, czyli prawa państwa członkowskiego UE do kształtowania systemu wymiaru sprawiedliwości w sposób autonomiczny - mówił w Polskim Radiu 24 poseł PiS Daniel Milewski.
rozwiń zwiń