X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Szkoły ponadpodstawowe opublikują dzisiaj listy zakwalifikowanych

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2021 04:27
Szkoły ponadpodstawowe opublikują listy zakwalifikowanych w trakcie rekrutacji uczniów. Zgodnie z harmonogramem, ósmoklasiści mogli złożyć wniosek o przyjęcie do wybranego techniku, liceum, czy szkoły branżowej do 21 czerwca. Do 14 lipca musieli donieść niezbędne dokumenty.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Vereshchagin Dmitry/shutterstock.com

Jeśli ósmoklasiści zostali przyjęci do wybranej przez siebie szkoły, do 30 lipca mają czas na doniesienie oryginału świadectwa ukończenia szkoły podstawowej i zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty. Należy to zrobić tylko wtedy, jeśli dokumenty nie zostały złożone wraz z wnioskiem o przyjęcie do szkoły.

bronimy mid-21721426 1200.jpg
Premier: będziemy bronić prawa naszych dzieci do normalnej szkoły. Wniosek o wotum nieufności wobec szefa MEiN odrzucony

W przypadku szkół branżowych konieczne jest też zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań zdrowotnych do praktycznej nauki zawodu.

Wiadomo, że w części szkół zwolnią się jeszcze miejsca, bo uczniowie nie zdecydują się na szkołę, do której się zakwalifikowali. Dlatego w miarę zwalniania się miejsc, szkoły będą przyjmować osoby, którym zabrakło najmniej punktów.

Posłuchaj
00:50 listy.mp3 Szkoły ponadpodstawowe opublikują dzisiaj listy zakwalifikowanych. Relacja Martyny Szymczakowskiej (IAR)

 

Listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych ogłoszone będą 2 sierpnia. Dzień później rozpocznie się rekrutacja uzupełniająca na wolne miejsce.

fc

Czytaj także

"Program wspomagający uczniów po pandemii". Czarnek: młodzi ludzie potrzebują takiego wsparcia

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2021 12:00
 - Odbudowa kondycji fizycznej dzieci i młodzieży jest na wagę złota - tymi słowami zwrócił się minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek do nauczycieli WF uczestniczących w szkoleniach "WF z AWF – Aktywny powrót do szkoły", które oficjalnie zainaugurowano we wtorek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szef MEiN: młody człowiek dzisiaj nie ma świadomości swoich korzeni, jest łatwy do zmanipulowania

Ostatnia aktualizacja: 15.07.2021 12:21
Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek ocenił, że młody człowiek dzisiaj nie ma świadomości swoich korzeni, swojej tożsamości, swojej historii. Dlatego bardziej musimy stawiać na edukację klasyczną w szkole, na edukację patriotyczną i historyczną - powiedział.
rozwiń zwiń