X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Niewykonane wyroki TSUE. Polska na końcu rankingu

Ostatnia aktualizacja: 21.07.2021 14:58
Jak wynika z oficjalnych danych, Polska nie wykonała zaledwie jednego wyroku unijnego trybunału - informuje tvp.info. Portal donosi, że na czele państw, które na zastosowały się do wyroków TSUE są Grecja czy Włochy.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/nitpicker

1200, TSUE free.jpg
Spór Polski z TSUE. Prof. Wiącek: możliwe jest stworzenie kompromisowego rozwiązania

TVP INFO wskazuje, że Grecja nie wykonała aż 12 wyroków Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej i jest w tej materii absolutnym rekordzistą. Aż 9 wyroków TSUE nie wykonały Włochy, Hiszpania - sześciu, Portugalia - trzech, Niemcy, Belgia i Irlandia po dwóch. 

14 lipca Polska została zobowiązana do "natychmiastowego zawieszenia" stosowania przepisów krajowych odnoszących się do uprawnień Izby Dyscyplinarnej SN. Decyzję o zastosowaniu środków tymczasowych podjęła wiceprezes TSUE Rosario Silva de Lapuerta.

Uchylenie zarządzenia

W piątek (16 lipca) prezes Manowska poinformowała o uchyleniu zarządzenia dotyczącego wykonania postanowienia TSUE z 8 kwietnia ub.r., kiedy to TSUE zobowiązał Polskę do natychmiastowego zawieszenia stosowania przepisów dotyczących Izby Dyscyplinarnej w sprawach dyscyplinarnych sędziów.

"Jestem głęboko przekonana, że Izba Dyscyplinarna SN jest w pełni niezależna w sprawowaniu ustawowo jej przypisanej jurysdykcji, a sędziowie tej Izby są w pełni niezawiśli w orzekaniu" - napisała prezes Manowska. Rzecznik Izby Dyscyplinarnej Piotr Falkowski wyjaśnił, że decyzja prezes Manowskiej otwiera możliwość orzekania przez Izbę również w sprawach dyscyplinarnych.

Czytaj także

Sellin o wyroku TSUE: KE jest pośrednikiem, który przekazuje opinie opozycji

Ostatnia aktualizacja: 19.07.2021 09:15
– KE, składając jakieś wnioski do TSUE, jest pośrednikiem, który przekazuje opinie polskiej opozycji. Mamy pod tym względem trudną sytuację – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Jarosław Sellin, wiceminister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czarnek o działaniach TSUE: jeżeli nie będziemy trzymać się traktatów to UE się rozpadnie

Ostatnia aktualizacja: 19.07.2021 10:03
Minister Edukacji i Nauki powiedział w programie "Jedziemy" w TVP Info, że należy powstrzymać TSUE przed "demontażem Unii Europejskiej". Przemysław Czarnek dodał, że dojdzie do takiej sytuacji w przypadku nie trzymania się traktatów europejskich.
rozwiń zwiń