X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Koniec śledztwa CBA ws. Fabryki Łączników w Radomiu. Pełnomocnik zarządu odpowie za upadłość spółki

Ostatnia aktualizacja: 21.07.2021 10:47
Zakończyło się śledztwo CBA ws. wyprowadzenia pieniędzy z Fabryki Łączników Radom S.A. Pełnomocnik Zarządu Stanisław J. odpowie przed sądem za przywłaszczenie 185 tys. zł, wystawianie nieprawdziwych faktur i wyrządzenie spółce szkody na ponad 620 tys. zł przez zawieranie niekorzystnych umów.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: cba.gov.pl

Podlaski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Białymstoku skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko byłemu pełnomocnikowi zarządu Fabryki Łączników w Radomiu Stanisławowi J., zarzucając mu "działanie na szkodę spółki poprzez zawieranie niekorzystnych dla spółki transakcji, wystawianie i posługiwanie się nierzetelnymi fakturami VAT oraz w sprawie doprowadzenia do upadłości spółki oraz udaremnienia zaspokojenia wierzycieli spółki poprzez zbywanie i pozorne obciążanie składników swego majątku". Śledztwo było prowadzone przez Centralne Biuro Antykorupcyjne.

bartosz k fundacja otwarty dialog forum 1200.jpg
Bartosz K. może wyjść na wolność. Podejrzany o pranie brudnych pieniędzy musi wpłacić kaucję

Stanisław J. miał przywłaszczyć 185 tys. zł i wyrządzić spółce "znaczną szkodę majątkową w kwocie ponad 626 tys. zł", powstałą w wyniku zawierania niekorzystnych umów z - jak ustalono - powiązanymi ze sobą podmiotami. Czyny zarzucane oskarżonemu zagrożone są karą do 8 lat pozbawienia wolności.

Śledztwo od 2015 r. 

Śledztwo w tej sprawie trwało od 2015 r. Wówczas CBA skierowało do prokuratury zawiadomienie wskazujące na działanie zorganizowanej grupy przestępczej w związku z prywatyzacją Fabryki Łączników Radom SA. Wskazywano iż "istnieje podejrzenie działania zorganizowanej grupy przestępczej dokonującej prania pieniędzy w związku z działalnością na szkodę spółki oraz wyłudzaniem kredytów bankowych". CBA zajęło się sprawą prywatyzacji Fabryki Łączników w Radomiu w czerwcu 2013 r.

Czytaj także:

Historia fabryki

Fabryka Łączników w Radomiu została sprywatyzowana w połowie 2010 r. Wcześniej przynosiła straty i miała wielomilionowe zobowiązania. Ministerstwo Skarbu Państwa podejmowało kilkakrotnie próby sprzedaży fabryki, pierwszą w 2002 r. Dopiero w 2010 r. udało się skutecznie przeprowadzić przetarg. Fabrykę kupiła spółka Ferro Masz Invest z siedzibą w Warszawie; zapłaciła 80 gr za akcję, czyli za 85-proc. pakiet niecałe 1,5 mln zł. W lutym 2012 r. sąd ogłosił jednak upadłość zakładu.

bf

Czytaj także

Jest decyzja sądu w sprawie "agenta Tomka"

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2020 14:00
Białostocki sąd uwzględnił wniosek prokuratury i aresztował na trzy miesiące b. posła PiS i b. agenta CBA Tomasza K., podejrzanego w śledztwie dotyczącym nieprawidłowości w działalności stowarzyszenia Helper. Postanowienie nie jest prawomocne.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Podejrzany o korupcję b. burmistrz dzielnicy Włochy zostaje na wolności. Jest decyzja sądu

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2020 12:29
 Były burmistrz dzielnicy Włochy Artur W. zostaje na wolności – zdecydował Sąd Okręgowy w Warszawie. Decyzja jest ostateczna, zapadła po rozpoznaniu zażalenia Prokuratury Okręgowej w Warszawie na nieprzedłużenie aresztu podejrzanemu o korupcję samorządowcowi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Akt oskarżenia ws. oszustw przy internetowej sprzedaży sprzętu RTV. Wyłudzono ponad 2 mln zł

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2021 08:41
Do Sądu Okręgowego w Łodzi skierowany został akt oskarżenia wobec czterech osób, które odpowiedzą za oszustwa przy internetowej sprzedaży sprzętu RTV i AGD. Pokrzywdzonych jest ponad 1,3 tys. osób, a kwota wyłudzonego mienia to ponad 2 mln zł.
rozwiń zwiń