X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Wniosek o wotum nieufności wobec Przemysława Czarnka. Jest opinia komisji edukacji, nauki i młodzieży

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2021 20:45
Posłowie sejmowej komisji edukacji, nauki i młodzieży negatywnie zaopiniowali wniosek o wotum nieufności dla ministra edukacji i nauki Przemysława Czarnka. W trakcie jutrzejszego posiedzenia sejmu wnioskiem zajmą się posłowie w sali plenarnej.
Posiedzenie Komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży w Sejmie
Posiedzenie Komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży w SejmieFoto: PAP/Tomasz Gzell

pap Tomasz Rzymkowski 1200.jpg
"Zawsze stawał w obronie praw rodziców do wychowania dzieci". Rzymkowski w Sejmie o Czarnku

Wniosek o odwołanie ministra edukacji i nauki złożyli w czerwcu posłowie Koalicji Obywatelskiej, argumentując, że minister Czarnek "musi odejść, jest ministrem złym, szkodliwym, pełnym agresji i pogardy".

"Narusza konstytucyjne prawo rodziców"

Poseł Rafał Grupiński z Platformy Obywatelskiej mówił w trakcie posiedzenia komisji, że minister Przemysław Czarnek łamie przepisy wzmacniając rolę kuratorów w szkołach. - Narusza po pierwsze konstytucyjne prawo rodziców do wychowania swoich dzieci zgodnie ze swoimi poglądami. Po drugie, prawo uczniów do nauki w warunkach niezbędnych do rozwoju w oparciu o zasady demokracji, solidarności, sprawiedliwości, tolerancji. Po trzecie - prawo do nauki wolności słowa i autonomii szkół wyższych - mówił poseł Grupiński.

Posłuchaj
00:20 11201841_1.mp3 Rafał Grupiński : narusza konstytucyjne prawo rodziców do wychowania swoich dzieci zgodnie ze swoimi poglądami (IAR) 

"Zawsze stawał w obronie"

Z tym zarzutem nie zgodził się reprezentujący szefa resortu edukacji i nauki wiceminister Tomasz Rzymkowski. - Pan minister zawsze stawał w obronie konstytucyjnego prawa rodziców do wychowania swoich dzieci zgodnie z własnymi przekonaniami. Wielokrotnie i zdecydowanie sprzeciwiał się organizowaniu zajęć w szkołach przez podmioty zewnętrzne bez wiedzy i zgody rodziców - mówił wiceminister.

Posłuchaj
00:18 11201841_3.mp3 Jak podkreślił Tomasz Rzymkowski reprezentujący szefa resortu edukacji i nauki "zawsze stawał w obronie konstytucyjnego prawa rodziców" (IAR) 
Tomasz Rzymkowski 663.jpg
"Wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom rodziców". Rzymkowski o kierunkach polityki oświatowej państwa

Czytaj również:

Posłanka Prawa i Sprawiedliwości Agnieszka Górska przypomniała w trakcie posiedzenia komisji, co dla polskiej szkoły i nauczycieli zrobił obecny minister edukacji. - Zwiększenie środków na edukację i wiele innych działań na rzecz edukacji. Podwyżki dla nauczycieli, jakich do tej pory nie było - to kwota ponad jednego miliarda złotych. Pakiet wolności akademickiej, który zakłada zasadę poszanowania wolności nauczania, wzmocnienie wolności słowa badań naukowych, z zachowaniem pluralizmu światopoglądowego - dodała poseł Górska.

Posłuchaj
00:20 11201841_2.mp3 Agnieszka Górska o działaniach Przemysława Czarnka (IAR) 

Przemysław Czarnek został ministrem edukacji i nauki w październiku 2020 roku, zastępując na stanowisku Dariusza Piontkowskiego.

nt

Czytaj także

"PO nie ma innego pomysłu na Polskę". Mosiński o przyczynach wniosku nieufności wobec min. Czarnka

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2021 09:20
- Prof. Przemysław Czarnek nie zgadza się na ideologizowanie dzieci, broni je przed złymi trendami lewackiej ideologii. Szkoła powinna być miejscem nauki, a nie politycznych czy ideologicznych walk - powiedział w Polskim Radiu 24 Jan Mosiński z PiS. Gościem "Dwóch stron" był także Marek Sowa z PO KO. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Brakuje jakiegokolwiek pomysłu na własny program". Rzecznik PiS o wniosku ws. wotum nieufności dla szefa MEiN

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2021 07:07
Rzeczniczka PiS Anita Czerwińska oceniła, że zarzuty, które są we wniosku o odwołanie szefa resortu edukacji i nauki Przemysława Czarnka są absurdalne, ale pozostałe sejmowe kluby: Lewica i PSL, ale też koło Polska 2050 deklarują, że poprą wniosek Koalicji Obywatelskiej ws. odwołania szefa MEiN.
rozwiń zwiń