X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Raport KE o Polsce. Wiceminister sprawiedliwości: Bruksela stosuje podwójne standardy

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2021 18:33
Raport Komisji Europejskiej o praworządności w unijnych krajach jest krytyczny pod adresem Polski. W dokumencie Komisja napisała o poważnych obawach dotyczących reform sądownictwa w naszym kraju. Wiceszef resortu sprawiedliwości Sebastian Kaleta odpowiada, że Bruksela stosuje "podwójne standardy" wobec różnych państw.
Siedziba Komisji Europejskiej
Siedziba Komisji EuropejskiejFoto: Shutterstock/olrat

Według Komisji, zmiany w polskim prawie od 2015 roku zwiększyły wpływ władzy wykonawczej i ustawodawczej na wymiar sprawiedliwości, co - zdaniem Brukseli - osłabiło niezawisłość sędziów i niezależność sądów. Wiceminister Sebastian Kaleta nazwał dokument działaniem politycznym Komisji. W jego ocenie, w raporcie widać nierówne traktowanie poszczególnych państw.

komisja europejska free shutter 1200.jpg
Raport KE o Polsce. Piotr Müller: podejmiemy właściwy dialog z Komisją

"Szantaż w postaci wycofania się z reform"

- To, co zarzuca się Polsce, czyli powoływanie członków Krajowej Rady Sądownictwa przez parlament, z jednej strony rodzi ze strony Komisji Europejskiej szantaż w postaci wycofania się z tych reform pod sankcją finansową. A w raportach dotyczących innych państw - np. Hiszpanii - Komisja nie nakazuje Hiszpanom rezygnacji z systemu powoływania KRS, który jest identyczny jak w Polsce, tylko nakazuje dokonanie tego wyboru zgodnie z hiszpańskim systemem, bo od kilku lat jest kryzys w parlamencie wokół tej sprawy - powiedział Polskiemu Radiu Sebastian Kaleta.

Posłuchaj
00:28 11201777_1.mp3 Wiceszef MS mówi o podwójnych standardach (IAR) 

Opublikowany dziś raport zawiera oceny wszystkich krajów członkowskich. Wobec Hiszpanii wyrażono obawy w związku z impasem wokół wyboru członków Naczelnej Rady Sądowniczej. Według Komisji, może to narazić Radę na upolitycznienie.

Czytaj również:

Francji i Niemcom wypomniano wątpliwości Trybunałów dotyczących pierwszeństwa unijnego prawa nad prawodawstwem krajowym. A na przykład Słowenię skrytykowaną za presję polityczną na państwową agencję prasową.


nt

Czytaj także

Rzecznik TSUE: polskie prawo ws. systemu odpowiedzialności dyscyplinarnej sędziów jest sprzeczne z prawem UE

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2021 11:14
- Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej powinien orzec, że polskie ustawodawstwo dotyczące systemu odpowiedzialności dyscyplinarnej sędziów jest sprzeczne z prawem unijnym - poinformował w wydanej w czwartek opinii rzecznik generalny TSUE.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sebastian Kaleta: opinia rzecznika generalnego TSUE to atak na Polskę

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2021 16:44
- To kolejny akt teatru politycznego - tak wiceminister sprawiedliwości Sebastian Kaleta odniósł się do opinii rzecznika generalnego Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej dotyczącej systemu dyscyplinarnego sędziów w Polsce. Zdaniem rzecznika, system jest sprzeczny z prawem UE.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prawo unijne czy krajowe? Wiceminister sprawiedliwości: chodzi o potwierdzenie oczywistego faktu

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2021 09:43
- To, o co toczy się gra, to potwierdzenie pewnego faktu, który dla polskiego Trybunału Konstytucyjnego oczywisty jest już od kilkunastu lat - powiedział na antenie TVP Info wiceszef Ministerstwa Sprawiedliwości Marcin Romanowski, odnosząc się do rozpoznawanej przez TK sprawy wyższości prawa unijnego nad krajowym.
rozwiń zwiń