X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Uwaga na burze z gradem i podtopienia. Alarmy IMGW w południowo-wschodniej Polsce

Ostatnia aktualizacja: 19.07.2021 17:04
W południowych powiatach Małopolski oraz na Podkarpaciu IMGW ostrzega przed możliwością przekroczenia stanów ostrzegawczych, a krótkotrwale także alarmowych w rzekach na tym obszarze. W związku z tym możliwe są tam podtopieniach po burzach. W tych regionach obowiązują też ostrzeżenia III stopnia przed burzami z gradem. 
Synoptycy ostrzegają mieszkańców Podkarpacia
Synoptycy ostrzegają mieszkańców PodkarpaciaFoto: PAP/Aleksander Koźmiński

Na południu Małopolski - jak informuje IMGW - alert ma stopień drugiego stopnia i dotyczy zlewni Dunajca, Białej Tarnowskiej, Ropy oraz Brenia. Z kolei na Podkarpaciu jest to alert pierwszego stopnia i dotyczy zlewni Brenia, Wisłoki, Łęgu, Wisłoka, Sanu, Strwiąża oraz mniejszych bezpośrednich dopływów Wisły.

Powódź Głoczów PAP-1200.jpg
IMGW: pogoda powoli się stabilizuje, ale wciąż możliwe burze i podtopienia w części kraju

Jak tłumaczy Instytut, w ramach obu alertów na obszarach występowania prognozowanych opadów burzowych, na mniejszych rzekach oraz w zlewniach zurbanizowanych, mogą wystąpić gwałtowne wzrosty poziomu wody i podtopienia. "W zlewniach kontrolowanych, w przypadku wystąpienia szczególnie intensywnych opadów, istnieje możliwość przekroczenia stanów ostrzegawczych, a krótkotrwale także alarmowych" - ostrzega IMGW.

Alerty III stopnia

W południowej i południowo-wschodniej Polsce obowiązują także ostrzeżenia III stopnia przed burzami w gradem. Ostrzeżenie trzeciego stopnia obejmuje powiaty: bieszczadzki, brzozowski, jarosławski, jasielski, miasto Krosno, krośnieński, leski, lubaczowski, łańcucki, przemyski, miasto Przemyśl, przeworski, rzeszowski, miasto Rzeszów, sanocki i strzyżowski. Alert obowiązuje przez cały poniedziałek, do godz. 22

Czytaj także: 

Na tym obszarze prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć ulewne opady deszczu od 60 mm do 70 mm lokalnie do 80 mm oraz porywy wiatru do 80 km/h. Miejscami może padać grad.


mbl

Czytaj także

Kataklizm w Niemczech. Minister odpiera krytykę po powodziach

Ostatnia aktualizacja: 19.07.2021 15:00
Niemiecki minister spraw wewnętrznych odpiera krytykę po gigantycznych powodziach, jakie nawiedziły zachodnie landy w kraju. Polityk twierdzi, że służby meteorologiczne wysyłały ostrzeżenia o niebezpieczeństwie, ale reagować na nie powinien nie rząd federalny, a lokalne władze.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Premier: przekazujemy wielokrotnie więcej środków na realizację celów klimatycznych

Ostatnia aktualizacja: 19.07.2021 16:38
Premier Mateusz Morawiecki zapewnia, że rząd traktuje poważnie problem zmian klimatycznych. W ten sposób szef rządu odniósł się do pytania dziennikarzy czy zgadza się z koniecznością wdrażania bardziej ambitnej polityki klimatycznej w świetle nagłych powodzi wywoływanych przez gwałtowne ulewy.
rozwiń zwiń