X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Skutki burz nad Polską. Rzecznik Straży Pożarnej: 25 tys. akcji w 10 dni

Ostatnia aktualizacja: 19.07.2021 09:06
Strażacy przeprowadzili ubiegłej doby 1480 interwencji związanych z pogodą - powiedział Informacyjnej Agencji Radiowej rzecznik komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej brygadier Krzysztof Batorski. Wyjaśnił, że najwięcej akcji związanych z usuwaniem skutków burz przeprowadzono w Małopolsce, na Podkarpaciu, na Mazowszu i w łódzkiem.
Usuwanie skutków burzy w miejscowości Głogoczów
Usuwanie skutków burzy w miejscowości Głogoczów Foto: PAP/Łukasz Gągulski

Z największymi wyzwaniami strażacy musieli zmierzyć się w trzech gminach w powiecie myślenickim. W Głogoczowie ewakuowali z sześciu podtopionych budynków 22 osoby i pompowali wodę ze 120 zalanych obiektów. W tamtym rejonie nie była też drożna tzw. Zakopianka.

Posłuchaj
00:30 11198995_1.mp3 Krzysztof Batorski o ostatnich 10 dniach interwencji z udziałem Straży Pożarnej (IAR)

ponawał mid-21715217 1200.jpg
Burze i nawałnice nad Polską. Ponad 2,5 tys. wyjazdów straży pożarnej

Czytaj także:

Strażacy ewakuowali też trzy obozy harcerskie. Krzysztof Batorski dodał, że podczas burz i akcji ratowniczych nikt nie odniósł obrażeń. Podkreślił też, że w sumie w ciągu 10 dni strażacy przeprowadzili ponad 25 tys. akcji. - Dzisiaj pogoda się uspokoiła i od północy interwencji było tylko 17 - zaznaczył brygadier Batorski.

Posłuchaj
00:23 11198995_2.mp3 Rzecznik Straży Pożarnej: w tej chwili szlaki komunikacyjne są drożne (IAR)

 

st

Czytaj także

Spadnie nawet 100 litrów wody na metr kwadratowy. IMGW wydał czerwone alerty

Ostatnia aktualizacja: 18.07.2021 02:30
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie trzeciego, najwyższego stopnia dla woj. podkarpackiego i małopolskiego, a także dla południowych powiatów woj. śląskiego i centralnej części województwa lubelskiego. Dla pozostałej części woj. lubelskiego i śląskiego, a także dla świętokrzyskiego wydano alerty pierwszego i drugiego stopnia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Powódź błyskawiczna w Małopolsce. Premier: rząd pomoże w likwidacji skutków

Ostatnia aktualizacja: 18.07.2021 22:30
Premier Mateusz Morawiecki mówił w niedzielę w Głogoczowie, że pierwsze wsparcie dla poszkodowanych w sobotnich powodziach jest już na kontach gminy. - Będziemy starali się pomagać, jak najszybciej będzie to możliwe, w odbudowie tkanki gminnej - mówił szef rządu. Premier zostaje w Małopolsce także w poniedziałek, by na bieżąco monitorować usuwanie skutków podtopień. 
rozwiń zwiń