X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Prezydent o swojej drugiej kadencji: chciałbym zakończyć ją z podniesioną głową

Ostatnia aktualizacja: 19.07.2021 07:22
Swoją drugą kadencję chciałbym zakończyć z podniesioną głową - mówi w wywiadzie opublikowanym w poniedziałek w tygodniku "Sieci" prezydent Andrzej Duda.
Prezydent Andrzej Duda
Prezydent Andrzej DudaFoto: Grzegorz Jakubowski / KPRP / prezydent.pl

Dziennikarze zauważyli, że za prezydentem jest pierwszy rok drugiej kadencji. Zapytali Andrzeja Dudę, czy myśli już o tym, co będzie robił po prezydenturze.

"Poradzę sobie"

duda 1200 (1).jpg
Prezydent Andrzej Duda liderem rankingu zaufania. Hołownia i Trzaskowski przed Tuskiem

"Nie zaprzątam sobie tym głowy. Z prostego powodu, mam obawę, że mogłoby to mnie rozpraszać i zaszkodzić mojej służbie prezydenckiej. Człowiek jest tylko człowiekiem, niekoniecznie trzeba się poddawać wszystkim próbom. Robię to, co do mnie teraz należy. A co będzie potem, będziemy się martwić, gdy przyjdzie ten moment. Swoją drugą kadencję chciałbym zakończyć z podniesioną głową. I nawet nie chodzi o to, by różni ludzie na mnie nie krzyczeli ani nie obsypywali wyzwiskami, dzięki czemu zyskują medialny poklask. Takie rzeczy się dzieją, trudno. Ale dla mnie najważniejsze jest to, co czuję (...)" - powiedział prezydent.

"Mam wyższe wykształcenie, nawet doktorat, wiele rzeczy w życiu robiłem. Jestem zdrowy, mam dwie ręce. Poradzę sobie" - dodał.

dz

Czytaj także

Powódź w Niemczech. Prezydent Andrzej Duda: zapewniam o gotowości do udzielenia wszelkiej pomocy

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2021 16:21
"Z wielkim smutkiem przyjąłem wiadomość o licznych ofiarach śmiertelnych nawałnic i powodzi w Niemczech. Chciałbym przekazać wyrazy współczucia dla rodzin ofiar i wszystkich poszkodowanych" - napisał prezydent Andrzej Duda w liście do prezydenta Niemiec Franka-Waltera Steinmeiera.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Paweł Mucha o prezydenckim zespole ds. sędziów pokoju: we wtorek podsumujemy dotychczasowe prace

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2021 11:38
- We wtorek po raz kolejny zbierze się prezydencki zespół ds. sędziów pokoju; podsumujemy dotychczasowe prace - poinformował prezydencki doradca Paweł Mucha. Zespół przygotowuje pakiet projektów ustaw, który, według niego, może być gotowy pod koniec lata lub wczesną jesienią.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Dali niezwykle silny impuls". Prezydent nadał odznaczenia pracownikom spółek kolejowych

Ostatnia aktualizacja: 18.07.2021 14:27
Prezydent Andrzej Duda nadał Krzyże Zasługi i Medale Za Długoletnią Służbę pracownikom spółek kolejowych - działaczom NSZZ "Solidarność”. Odznaczenia wręczył w Lublinie minister Andrzej Dera podczasuroczystości w Lublinie 41. rocznicy powstania NSZZ "Solidarność” na PKP oraz strajku lubelskich kolejarzy w lipcu 1980 roku.
rozwiń zwiń