X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Dobre warunki na szlakach, ale trzeba się liczyć z burzami". GOPR o sytuacji w Beskidach

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2021 12:27
- Warunki na beskidzkich szlakach są dobre, choć w sobotę rano było bardzo mgliście – powiedział Ryszard Kurowski, ratownik dyżurny Grupy Beskidzkiej GOPR ze stacji w Szczyrku. W górach w weekend może popadać. Turyści muszą się liczyć z wystąpieniem burz.
Beskidy
BeskidyFoto: shutterstock/ArtMediaFactory

- Warunki na szlakach są dobre. Rano w górach zachmurzenie było pełne. Występowała mgła. Widoczność była poważnie ograniczona, nawet do 50 m w rejonie Pilska. Na ogół nie przekraczała ona 200 m. Temperatura w dolinach wynosiła rano 22 st. Przy schroniskach sięgała 13-14 st. – powiedział Kurowski.

shutterstock góry tatry free 1200.jpg
Burze, powalone drzewa, duża warstwa błota. Uwaga na trudne warunki w Tatrach

Rozwaga

Turystów w Beskidach jest bardzo dużo. - Apelujemy o rozwagę. Przede wszystkim prosimy, by nie wybierali się oni wpierw do Szczyrku, a potem w góry, ale odwrotnie. Mam na myśli odpowiedni ubiór i dobór trasy. Zdarza się, że turyści przyjeżdżają do kurortów, spędzają w nich czas, a przykładowo ok. godz. 17. wychodzą na wycieczkę. Tak było w tym tygodniu. Turyści byli potem zdziwieni, że zapadł zmrok – powiedział.

Wybierając się na szlak należy pamiętać o zapasie wody, nakryciu głowy, nieprzemakalnej kurtce, a także ubrać odpowiednie obuwie. Niezbędny jest naładowany telefon komórkowy z aplikacją "Ratunek".

Czytaj także:

Kurowski powiedział, że pogoda w górach jest dynamiczna. W weekend mogą przejść burze. W takiej sytuacji należy zejść z otwartej przestrzeni. Nikt nie powinien chronić się pod drzewem z uwagi na spadające konary. Nie wolno stawać w pobliżu skał, po których spływa woda, gdyż może dojść do porażenia.

GOPR w razie wypadku można wezwać pod bezpłatnym numerem telefonu alarmowego: 985 lub 601 100 300.

dz

Czytaj także

Nadchodzą burze z gradem. IMGW wydaje ostrzeżenia

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2021 14:41
Synoptycy ostrzegają przed burzami z gradem w całej Polsce. Najgroźniejsze prognozowane są na północnym wschodzie i południu.
rozwiń zwiń