X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Prezydent Andrzej Duda liderem rankingu zaufania. Hołownia i Trzaskowski przed Tuskiem

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2021 13:15
- Prezydentowi Andrzejowi Dudzie ufa 45 proc. badanych, liderowi Polski 2050 Szymonowi Hołowni - 41 proc., a premierowi Mateuszowi Morawieckiemu - 40 proc. - wynika z najnowszego, lipcowego sondażu CBOS.
Prezydent Andrzej Duda
Prezydent Andrzej DudaFoto: PAP/Marcin Obara

sejm supernak mid-21707044 1200.jpg
Pięć partii w Sejmie. Zjednoczona Prawica na czele sondażu poparcia

Według sondażu największą nieufność badani wyrazili w lipcu wobec wicepremiera, prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego (52 proc.), ministra sprawiedliwości, prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobry (47 proc.) oraz lidera Platformy Obywatelskiej, byłego premiera Donalda Tuska (45 proc.).

W lipcu największym zaufaniem cieszy się ponownie prezydent; zaufaniem darzy go 45 proc. respondentów (tyle samo, co przed miesiącem), nie ufa głowie państwa 36 proc. badanych (spadek o 1 pkt. proc.).

Na drugim miejscu znalazł się lider Polski 2050, do którego zaufanie zadeklarowało w lipcu 41 proc. badanych (również tyle samo, co w czerwcu). Hołowni nie ufa 24 proc. respondentów (spadek o 3 pkt. proc.).

Na trzecim miejscu uplasował się premier, który może liczyć na 40-procentowe zaufanie (spadek o 1 pkt. proc.); tyle samo badanych - 40 proc. - nie ufa Morawieckiemu (spadek o 2 pkt. proc.).

Zaufanie do lidera PO

Kolejne - czwarte miejsce - w rankingu zaufania zajął prezydent Warszawy, wiceszef PO Rafał Trzaskowski z 34-procentowym zaufaniem (spadek o 2 pkt. proc.) oraz 39-procentowym poziomem nieufności (spadek o 1 pkt. proc.). Na następnym miejscu znalazł się lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz (31 proc. zaufania, 24 proc. nieufności).

Tyle samo badanych - po 30 proc. - ufa ministrowi zdrowia Adamowi Niedzielskiemu oraz wicepremierowi, prezesowi PiS Jarosławowi Kaczyńskiemu. Niedzielskiemu nie ufa 25 proc. badanych; Kaczyńskiemu - 52 proc.


shutterstock po free platforma obywatelska free 1200.jpg
"Wybory wygrywa się na emocjach". Polityk PO o planie powrotu do władzy

Lider Platformy Obywatelskiej, były premier Donald Tusk cieszy się zaufaniem 29 proc. ankietowanych; nie ufa mu 45 proc. respondentów. Po 28 proc. badanych obdarzyło w lipcu zaufaniem lidera Kukiz'15 Pawła Kukiza oraz ministra sprawiedliwości, prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobrę. Kukizowi nie ufa 35 proc. ankietowanych, a Ziobrze nie ufa 47 proc. badanych.

Marszałek Sejmu Elżbiecie Witek ufa 24 proc. badanych; nie ufa jej - 26 proc. Po tyle samo badanych - po 22 proc. - darzy zaufaniem posła Konfederacji Krzysztofa Bosaka oraz wicepremiera, ministra rozwoju, pracy i technologii Jarosława Gowina. Bosakowi nie ufa 34 proc. respondentów; Gowinowi - 38 proc.

Po 21 proc. badanych ufa wicepremierowi, ministrowi kultury, dziedzictwa narodowego i sportu Piotrowi Glińskiemu oraz marszałek Senatu Tomaszowi Grodzkiemu. Glińskiemu nie ufa 24 proc. badanych; Grodzkiemu - 33 proc.

Zaufanie do szefa KPRM

Szef KPRM Michał Dworczyk może liczyć na 20 proc. zaufania; nie ufa mu 23 proc. badanych. Zaufanie wobec byłego lidera PO Borysa Budki deklaruje w lipcu 18 proc. badanych; nie ufa mu 41 proc. Tyle samo badanych ufa wicepremierowi Jackowi Sasinowi (18 proc.); nie ufa Sasinowi 41 proc. badanych.

Na trzech ostatnich miejscach w rankingu - z zaufaniem po 17-proc. - uplasowali się: lider Lewicy Włodzimierz Czarzasty, szef MSWiA Mariusz Kamiński oraz szef MEiN Przemysław Czarnek. Czarzastemu nie ufa 26 proc. respondentów; Kamińskiemu - 27 proc.; Czarnkowi - 34 proc.

forum michał dworczyk 1200.png
Coraz mniej Polaków rejestruje się na szczepienia. Szef KPRM: zwiększamy inicjatywy zachęcające do nich

Sondaż przeprowadzono w dniach od 1 do 11 lipca 2021 roku w ramach procedury mixed-mode na reprezentatywnej imiennej próbie pełnoletnich mieszkańców Polski, wylosowanej z rejestru PESEL liczącej 1166 osób (w tym: 67,7 proc. metodą CAPI, 21,4 proc. – CATI i 10,9 proc. – CAWI).

CBOS podkreślił, że każdy respondent wybierał samodzielnie jedną z metod: wywiad bezpośredni z udziałem ankietera (metoda CAPI), wywiad telefoniczny po skontaktowaniu się z ankieterem CBOS (CATI) (dane kontaktowe respondent otrzymywał w liście zapowiednim od CBOS) oraz samodzielne wypełnienie ankiety internetowej, do której dostęp był możliwy na podstawie loginu i hasła przekazanego respondentowi w liście zapowiednim od CBOS.

Ośrodek podkreśla, że we wszystkich trzech przypadkach ankieta miała taki sam zestaw pytań oraz strukturę. CBOS realizuje badania statutowe w ramach opisanej wyżej procedury od maja 2020 roku, w każdym przypadku podając proporcję wywiadów bezpośrednich, telefonicznych i internetowych.

pkur

Czytaj także

Pięć partii w Sejmie. Zjednoczona Prawica na czele sondażu poparcia

Ostatnia aktualizacja: 15.07.2021 08:59
Z najnowszego sondażu Social Changes na zlecenie portalu wPolityce.pl wynika, że na Zjednoczoną Prawicę chce głosować 34 proc. zadeklarowanych wyborów, na Koalicję Obywatelską 24 proc., a na Polskę 2050 20 proc. W parlamencie znalazłaby się także Lewica, która uzyskałaby 9 proc. i Konfederacja z 7 proc. poparcia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kolejne transfery do PiS? Rzecznik PiS: jesteśmy otwarci na nowe przejścia

Ostatnia aktualizacja: 15.07.2021 17:32
Prawo i Sprawiedliwość odzyskało większość w Sejmie. W wyniku ostatnich powrotów posłów klub PiS zwiększył liczebność do 232 osób. Z wypowiedzi polityków PiS wynika, że wkrótce może rozszerzyć się o kolejnych posłów. 
rozwiń zwiń