X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Zaprzysiężenie generała Joksa. Zastępca dowódcy V Korpusu Sił Lądowych USA: historyczny dzień

Ostatnia aktualizacja: 15.07.2021 18:50
Generał brygady, zastępca dowódcy V Korpusu Sił Lądowych USA Matthew J Van Wagenen powiedział podczas uroczystości zaprzysiężenia generała dywizji Adama Joksa na zastępcę dowódcy sił lądowych USA, że to historyczny dzień dla Polski i armii Stanów Zjednoczonych.
Generał Adam Joks
Generał Adam JoksFoto: Ministerstwo Obrony Narodowej

W Polsce od jesieni ubiegłego roku działa wysunięte stanowisko dowództwa V Korpusu. Docelowo ma ono koordynować działania amerykańskich sił lądowych w Europie. Matthew J Van Wagenen wskazał podczas przemówienia, że Rzeczpospolita, amerykańska armia i V Korpus potrzebują generała Adama Joksa.

dwnld923517856 (1) (1).jpg
Ekspert: Trójmorze wielu chciało pogrzebać, sami go nie doceniamy, a spójrzmy na zainteresowanie Niemiec, USA, Azji

Generał był dowódcą Centrum Szkolenia Sił Połączonych NATO w Bydgoszczy. Matthew J Van Wagenen powiedział, że "doświadczenie, które zebrał, zarówno służąc w Wojsku Polskim, jak i w strukturach NATO, zdecydowanie przyczyni się do osiągnięcia pełnej gotowości przez V Korpus jeszcze w tym roku".

Dowództwo V Korpusu Sił Lądowych USA znajdujące się w Poznaniu to najważniejsze dowództwo armii amerykańskiej w Europie środkowej. Matthew J Van Wagenen powiedział, że "stoimy u progu nowego rozdziału, jeżeli chodzi o polsko-amerykańskie relacje na poziomie taktycznym i operacyjnym, ponieważ do tej pory nie mieliśmy Polaka na tak wysokim stanowisku w ramach V Korpusu".

Czytaj także:

Generał brygady Matthew J Van Wagenen wręczył generałowi dywizji Adamowi Joksowi odznakę V Korpusu Sił Lądowych USA.

bf

Czytaj także

Szef MON: nie ma obawy, że Joe Biden zmieni politykę wobec wschodniej flanki NATO

Ostatnia aktualizacja: 23.12.2020 08:05
- Zarówno Republikanie, jak i Demokraci są zgodni, że aktywność USA w Europie, na wschodniej flance NATO, a przede wszystkim w Polsce, jest jednym z najważniejszych elementów zapewnienia bezpieczeństwa - mówił w Programie 1 Polskiego Radia szef MON Mariusz Błaszczak pytany o dalszą współpracę polsko-amerykańską po objęciu rządów przez Joe Bidena w USA.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Reforma NATO. Ostatnie konsultacje przed szczytem Sojuszu Północnoatlantyckiego

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2021 08:21
60 ministrów z krajów członkowskich NATO będzie rozmawiać o reformie Sojuszu. Wirtualne spotkanie szefów resortów spraw zagranicznych oraz obrony, to ostatnia konsultacja polityków przed zaplanowanym na połowę czerwca szczytem NATO w Brukseli. To właśnie na nim mają zapaść decyzje o tym, jak Sojusz ma się zmienić w ciągu najbliższej dekady.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szczyt NATO. Szeremietiew: powinniśmy być ostrożni wobec ruchów naszych sojuszników

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2021 12:03
- Ustalenia NATO dotyczyły flanki wschodniej, Rosja została wskazana jako główny mąciciel, obecne są i inne zagrożenia. Nie oznacza to jednak, że możemy stwierdzić, iż nie ma się czego bać - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Romuald Szeremietiew, były wiceminister obrony narodowej.
rozwiń zwiń