X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Wygrana Polski w TSUE ws. OPAL. Fotyga: to potwierdzenie wieloletnich tez Polski

Ostatnia aktualizacja: 15.07.2021 14:34
"To potwierdzenie wieloletnich tez Polski dotyczących zasady solidarności energetycznej, której promotorem był śp prezydent Lech Kaczyński" - tak europosłanka Anna Fotyga skomentowała dzisiejsze orzeczenie unijnego Trybunału Sprawiedliwości dotyczące gazociągu OPAL, lądowej odnogi Nord Stream. 
Anna Fotyga
Anna FotygaFoto: Anna Fotyga - Biuro Poselskie / Facebook
shutter tsue free 1200.jpg
Wygrana Polski w TSUE w sprawie gazociągu OPAL

Sędziowie oddali skargę Niemiec na korzystny dla Polski werdykt unijnego Sądu Pierwszej Instancji z 2019 roku. Unieważnił on wtedy decyzję Komisji zezwalającą na większe wykorzystanie przepustowości rurociągu przez rosyjski Gazprom. Sąd uznał, że decyzja Komisji została wydana z naruszeniem solidarności energetycznej.

Posłuchaj
00:23 11193494_1.mp3 A.Fotyga o orzeczeniu ws OPAL - potwierdzenie wieloletnich tez Polski (IAR)

 

Dziś unijny Trybunał Sprawiedliwości podkreślił znaczenie prawne tej zasady. - Cieszę się z tego wyroku. Podkreślamy, że działania podejmowane, nie tylko w odniesieniu do gazociągu OPAL, ale też w całym projekcie i Nord Stream i Nord Stream 2 były poważnym ciosem dla solidarności wewnątrzunijnej. Mam nadzieję, że będzie to wzięte pod uwagę przez strony tego projektu, przede wszystkim przez politykę niemiecką, pomimo trudnego okresu wyborczego jednak spowoduje refleksję i zmianę postępowania w stosunku do całego projektu - powiedziała była minister spraw zagranicznych.

Anna Fotyga dodała, że decyzja o budowie Gazociągu Północnego i zgoda na większe wykorzystanie przepustowości przez rosyjski Gazprom było również ciosem w Ukrainę, zwłaszcza po rosyjskiej agresji na ten kraj i nielegalnej aneksji Krymu.

dn

Czytaj także

"Znaczące zwycięstwo Polski". Jakub Wiech o decyzji TSUE ws. gazociągu Opa

Ostatnia aktualizacja: 15.07.2021 12:35
- Rosja buduje nową architekturę dostaw gazu w Europie, by móc rozwiązać sobie ręce, jeśli chodzi o partnerów handlowych w środkowej i wschodniej części Europy - mówił w Polskim Radiu 24 Jakub Wiech (Energetyka24).
rozwiń zwiń