X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Ziobro o klinice "Budzik" dla dorosłych: przedsięwzięcie niosące piękne owoce

Ostatnia aktualizacja: 15.07.2021 13:59
Fundusz Sprawiedliwości przekazał na klinikę "Budzik" dla dorosłych ponad 37 mln zł - poinformował minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro podczas wmurowania aktu erekcyjnego pod siedzibę kliniki. Jak podkreślił, klinka jest "przedsięwzięciem niosącym piękne owoce".
Zbigniew Ziobro
Zbigniew ZiobroFoto: PAP/Mateusz Marek

Uroczyste wmurowanie aktu erekcyjnego Kliniki "Budzik" dla osób dorosłych odbyło się w Warszawie na terenie Mazowieckiego Szpitala Bródnowskiego.

- Mamy plany, żeby jesienią w 2022 r. oddać ten budynek i żeby się tu znaleźli pierwsi pacjenci, wszystko idzie do tej pory dobrze - mówiła Ewa Błaszczyk, prezes Fundacji "Akogo?" zajmującej się organizacją budowy kliniki.

Jak natomiast przypomniał obecny na uroczystości Zbigniew Ziobro, na budowę i wyposażenie tej kliniki Fundusz Sprawiedliwości przekazał ponad 37 mln zł. - To pieniądze od sprawców przestępstw, które mają służyć rehabilitacji pacjentów w śpiączce. W klinice "Budzik" znajdą profesjonalną opiekę - zaznaczył.

CZYTAJ RÓWNIEŻ
szpital śpiączka pacjent mąż żona 1200.jpg
Życie we śnie. Codzienność pacjentów kliniki "Budzik". Reportaż

Czytaj także:

"Zło można przekuć w dobro"


- Projekt, który tu realizujemy, pokazuje, że zło można przekuć w dobro, że złe czyny mogą skutkować też dobrem w postaci środków finansowych, jakie poprzez wymiar sprawiedliwości można było pozyskać i przekazać w sposób roztropny i mądry na przedsięwzięcie, które służyć będzie dobru w najszlachetniejszym tego słowa znaczeniu - zaznaczył Zbigniew Ziobro.

Jak dodał "niech słońce, które dziś tak świeci nad nami, będzie symbolem uśmiechu tych, którzy będą budzić się ze śpiączki". Wzorcem Kliniki Budzik dla dorosłych jest uruchomiona w 2013 roku przez Fundację "Akogo?" Klinika Budzik dla dzieci. Jak poinformowała w czwartek Błaszczyk dotychczas dla dzieci wybudziło się ponad 80 osób, zaś w "Budziku" dla dorosłych w Olsztynie ponad 30.

ms