X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Bardzo dobre spotkanie". Mateusz Morawiecki o rozmowie z przewodniczącą KE na temat zatwierdzenia KPO

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2021 10:47
Premier Mateusz Morawiecki poinformował, że jego spotkanie z przewodniczącą Komisji Europejskiej Ursulą von der Leyen w Brukseli było "bardzo dobre" i poświęcone między innymi wykorzystaniu pieniędzy z Funduszu Odbudowy po pandemii.
Mateusz Morawiecki i Ursula von der Leyen
Mateusz Morawiecki i Ursula von der LeyenFoto: KPRM/Krystian Maj

Do rozmowy, do której doszło wieczorem w Brukseli, premier odniósł się na konferencji prasowej w Marianowie Brodowskim w Wielkopolsce. Jak powiedział, obie strony potwierdziły, że są bardzo blisko zamknięcia wszystkich uzgodnień, dotyczących Krajowego Programu Odbudowy.

Energetyka i suwerenność

Mateusz Morawiecki i Ursula von der Leyen rozmawiali też o pakiecie klimatycznym. Dziś Komisja Europejska zaprezentuje projekty przepisów, dotyczące realizacji "Zielonego Ładu".

buda 663.jpg
"Nie ma żadnych wątpliwości, teraz tylko procedura formalna". Waldemar Buda o zatwierdzeniu KPO

Premier Mateusz Morawiecki mówił, że dla niego walka o zmianę w polskiej energetyce jest walką o suwerenność, o to, aby pieniądze, wydawane na ropę naftową i gaz ziemny, przeznaczyć w przyszłości dla rolników.

Czytaj także:

Szef rządu dodał, że jeśli Polska będzie korzystać z odnawialnych źródeł energii, stabilizując je energią gazową i wodorową, to uzyska niskie ceny energii i czystą energetykę.

Posłuchaj
00:19 pospo.mp3 Mateusz Morawiecki o rozmowie z przewodniczącą KE na temat zatwierdzenia KPO (IAR)

Uczciwe wydawanie środków

Premier powiedział, że poruszył też temat sporu o praworządność w Polsce, a także zamknięcia postępowania, prowadzonego wobec naszego kraju zgodnie z artykułem 7 unijnego traktatu. Zdaniem szefa rządu, psuje ono atmosferę między Polską a Komisją Europejską.

kaleta 1200 pap.jpg
"Szantaż i osłabianie polskiej suwerenności". Kaleta o działaniach TSUE ws. mechanizmu warunkowości

- Uważam, że nie tylko Polska nie ma żadnych problemów z praworządnością, wręcz pani przewodnicząca potwierdziła, że jesteśmy jednym z tych krajów, które do uczciwego wydawania środków unijnych przykładają ogromną wagę - powiedział Mateusz Morawiecki.

Ułatwienia dla rolników

Szef rządu zapowiedział też, że rząd będzie wprowadzał rozwiązania wspierające rozwój rolnictwa. W ramach Polskiego Ładu zostaną zwiększone możliwości sprzedaży własnych produktów przez rolników. Będą oni mogli sprzedawać je w całej Polsce na preferencyjnych warunkach. Do 100 tys. zł taka sprzedaż będzie nieopodatkowana.

Szef rządu dodał, że nowe rozwiązania będą też dotyczyć ubezpieczeń rolniczych i zaapelował o kupowanie polskich produktów spożywczych.

Oświadczył również, że rząd robi wszystko, aby sprowadzić do Polski zagranicznych inwestorów.

fc

Czytaj także

Jarosław Kaczyński: nie będzie silnej, zamożnej Polski bez dostatniej polskiej wsi

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2021 18:40
W sanktuarium św. Andrzeja Boboli w Strachocinie na Podkarpaciu spotkali się uczestnicy Ogólnopolskiej Pielgrzymki Rodzin Rolników. Jarosław Kaczyński i Mateusz Morawiecki skierowali do uczestników listy, a szef resortu rolnictwa przybliżył projekt ustawy o rodzinnych gospodarstwach rolnych i zapowiedział, że zostanie on niedługo zaprezentowany.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Polski Ład da się zrealizować tylko ciężką pracą". List prezesa PiS do klubów "Gazety Polskiej"

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2021 21:15
Wicepremier, prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński podkreślił w liście do uczestników Zjazdu Klubów "Gazety Polskiej", że Polska stoi obecnie przed ogromną szansą. Jak ocenił, "cele Polskiego Ładu da się zrealizować tylko wtedy, gdy będziemy - mam tu na myśli PiS - bardzo ciężko pracować i nie będziemy popełniać określonych błędów". 
rozwiń zwiń