X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Daniel Obajtek: sportowcy mogą być spokojni, po fuzjach Orlenu ich finansowanie nie zmaleje

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2021 21:41
Sportowcy wspierani przez podmioty, które niedługo będą częścią Grupy Orlen, mogą czuć się bezpieczni. W żadnym wypadku fuzje nie zmniejszą, a przeciwnie, wzmocnią finansowanie sportu - zapewnił prezes PKN Orlen Daniel Obajtek, który spotkał się we wtorek z przedstawicielami klubu Wisła Płock.
prezes Wisły Płock Tomasz Marzec, prezes PKN Orlen Daniel Obajtek i prezes Orlenu Wisły Płock Robert Czwartek, podczas briefingu dotyczącego współpracy PKN Orlen z płockimi klubami piłki ręcznej i nożnej
prezes Wisły Płock Tomasz Marzec, prezes PKN Orlen Daniel Obajtek i prezes Orlenu Wisły Płock Robert Czwartek, podczas briefingu dotyczącego współpracy PKN Orlen z płockimi klubami piłki ręcznej i nożnejFoto: PAP/Szymon Łabiński

Podczas spotkania, które odbywało się pod hasłem "Łączy nas wspólna historia. Jednoczy Płock", PKN Orlen ogłosił, że pozostaje sponsorem generalnym SPR Wisły Płock w sezonach 2021-24 oraz sponsorem strategicznym Wisły Płock na sezon 2021-22. Spółka zaznaczyła, że "wsparcie dwóch drużyn: piłki ręcznej i nożnej to wyraz przywiązania koncernu do Płocka i regionu oraz zrozumienia potrzeb lokalnej społeczności".

Wisła Płock Adam Morawski 1200F.jpg
LE piłkarzy ręcznych: Orlen Wisła Płock rozpocznie zmagania od II rundy eliminacji

"Finansowanie sportu wzrośnie"

- Orlen zwiększa swoją siłę, staje się firmą coraz większą, ma duży wpływ nie tylko na rynek w Polsce, ale też na rynek regionu - powiedział podczas wtorkowego briefingu prasowego w siedzibie PKN Orlen w Płocku prezes spółki. Jak podkreślił, płocki koncern, bardzo mocno inwestując, realizuje przy tym dużą liczbę procesów akwizycyjnych

- I tu chcę uspokoić wszystkich, firmy, które również bardzo mocno inwestują w sport, ale które niedługo wejdą do Grupy Orlen, że tamtejsi sportowcy, finansowani przez te firmy, mogą czuć się bezpieczni. W żadnym wypadku fuzje nie zmniejszą finansowania w sport. Wręcz na odwrót, fuzje wzmocnią finansowanie w sport - oświadczył Daniel Obajtek.

Szef PKN Orlen zwrócił uwagę, że inwestycje w sport przynoszą wymierne efekty, przy czym nw tego rodzaju działalności - podobnie jak w biznesie - "coraz bardziej patrzy się na sport długoterminowo, a nie krótkoterminowo".

- Jesteśmy firmą odpowiedzialną, która ma pewien plan, ważny dla sportu. Inwestujemy patrząc nie tu i teraz, tylko inwestujemy długoterminowo. Pokazaliśmy to w czasie pandemii, gdzie wiele firm w Polsce i na świecie robiło duże cięcia, które zmniejszały inwestowanie w sport. Myśmy tego nie zrobili. Uważaliśmy, że musimy dać bezpieczeństwo naszym sportowcom i muszą te umowy trwać - zaznaczył Obajtek.

Czytaj również:

TT ELMS Inter Europol 1200F.jpg
ELMS: podium polskiego zespołu na legendarnej Monzy

"Orlen inwestuje w zadania społeczne"

Jak ocenił prezes PKN Orlen, "nasi sportowcy, którzy nas wspaniale reprezentują na różnych imprezach krajowych i międzynarodowych, muszą mieć pewną ciągłość, a przede wszystkim muszą mieć pewną stabilność". - Orlen zawsze będzie inwestował w takie zadania - zadeklarował.

Daniel Obajtek przypomniał, że to właśnie PKN Orlen jest sponsorem Polskiego Komitetu Olimpijskiego i Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego, a także - poprzez związki sportowe i indywidualne umowy – wielu sportowców reprezentujących Polskę, którzy wystartują w nadchodzących igrzyskach olimpijskich w Tokio.

Odnosząc się do wsparcia przez PKN Orlen sekcji piłki ręcznej i nożnej klubu Wisła Płock, Obajtek podkreślił, iż koncern, mający w tym mieście swą siedzibę i główny zakład produkcyjny, "bardzo mocno inwestuje w zadania społeczne". - Nie można oderwać PKN Orlen od Płocka. Jesteśmy trwale związani z tą ziemią, z tym miastem, z tym powiatem. W związku z tym jest naszą powinnością wręcz inwestować w zadania społeczne, co naprawdę bardzo mocno czynimy - oświadczył.

Współpraca Orlenu z klubami sportowym

Jak poinformował PKN Orlen, współpraca z drużyną piłki ręcznej SPR Wisłą Płock została wydłużona o jeden sezon w stosunku do poprzedniego kontraktu i będzie obowiązywała od 1 lipca 2021 r. do 30 czerwca 2024 r.

W informacji podkreślono, że drużyna płockich szczypiornistów, obecnych wicemistrzów Polski, będzie dalej występować pod nazwą Orlen Wisła Płock, a logo sponsora generalnego znajdzie się m.in. na wszystkich strojach zawodników, materiałach prasowych i marketingowych oraz w przestrzeni płockiej hali sportowej Orlen Arena, gdzie drużyna piłki ręcznej rozgrywa mecze w roli gospodarza.

Z kolei sponsoring drużyny piłki nożnej klubu Wisła Płock, jak podał PKN Orlen, został przedłużony o kolejny sezon - umowa obowiązuje od 1 lipca 2021 r. do 30 czerwca 2022 r. W komunikacie zaznaczono, że "w stosunku do ubiegłego kontraktu zwiększona została wysokość premii za osiągane wyniki sportowe, co powinno zmotywować Nafciarzy do lepszej gry na boisku".

forum daniel obajtek orlen 1200.jpg
"Ponad 3 mld zł na badania i rozwój". Daniel Obajtek o planach Orlenu na kolejne 10 lat

W informacji zapowiedziano, że promocja marki Orlen na koszulkach zawodników oraz w przestrzeni nowo budowanego stadionu będzie miała miejsce podczas wszystkich meczów w nowym sezonie PKO Bank Polski Ekstraklasy, który rusza już 23 lipca.

Znaczenie Orlenu dla Płocka

PKN Orlen podkreślił, że dla Płocka funkcjonowanie tam jego głównego zakładu produkcyjnego "to tysiące miejsc pracy, ale również ogromne wpływy do budżetu miasta". "Blisko jedna czwarta budżetu to wpływy z podatków z prowadzonej działalności PKN Orlen – tylko w 2020 r. było to ponad 230 mln zł" - wyliczył koncern.

Koncern zapewnił, że - w ramach społecznej odpowiedzialności biznesu - "angażuje się w szereg działań skierowanych do lokalnej społeczności, które organizuje z własnej inicjatywy wspólnie z lokalnymi partnerami". Wśród nich wymienił m.in. bezpłatne lekcje pływania, strzeżone kąpielisko w nad Jeziorem Górskim w Grabinie koło Płocka, a także bezpłatne półkolonie dla 500 płockich dzieci i blisko 3700 paczek wigilijnych, które trafiły do płockich seniorów.

W Płocku znajduje się kompleks rafineryjno-petrochemiczny PKN Orlen, największy tego typu w Polsce i jeden z największych w Europie. W 2020 r. do Grupy Orlen weszła Grupa Energa oraz spółka Ruch. W planach PKN Orlen jest finalizacja przejęcia Grupy Lotos i PGNiG.

jmo

Czytaj także

"Tylko duży koncern może się utrzymać na rynku". Daniel Obajtek o przejęciu Lotosu i PGNiG

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2021 11:38
- Pomorze nie straci na fuzji Lotosu i Orlenu, to szansa na nowe inwestycje i rozwój. Jeżeli nie wchłonęlibyśmy Lotosu, to w ciągu 6-10 lat przestałby on istnieć - powiedział szef płockiego koncernu Daniel Obajtek. Dodał, że wpływy z podatków nadal będą trafiać do lokalnego budżetu. Nie będzie też zwolnień.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Orlen podpisał umowę na budowę instalacji Olefin III. "Największa inwestycja petrochemiczna w Europie"

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2021 17:26
PKN Orlen podpisał ze spółkami Hyundai Engineering z siedzibą w Seulu oraz z Técnicas Reunidas z siedzibą w Madrycie umowę na budowę kompleksu instalacji Olefin III w swym głównym zakładzie produkcyjnym w Płocku. Wartość inwestycji szacowana jest na 13,5 mld zł - podał koncern.
rozwiń zwiń