X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Spotkanie szefów MSZ. Rau: reakcja Białorusi na sankcje UE nie pomaga w rozwiązaniu konfliktu

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2021 18:10
Minister spraw zagranicznych Zbigniew Rau powiedział, że działania odwetowe reżimu w Mińsku w odpowiedzi na unijne sankcje nie pomagają w rozwiązaniu konfliktu na Białorusi i w relacjach ze Wspólnotą. Chodzi o podsycanie kryzysu migracyjnego i pomaganie nielegalnym imigrantom w przedostaniu się na teren Unii Europejskiej, głównie na Litwę.
Zbigniew Rau i jego belgijska odpowiedniczka Sophie Wilms podczas spotkania ministrów spraw zagranicznych UE
Zbigniew Rau i jego belgijska odpowiedniczka Sophie Wilmès podczas spotkania ministrów spraw zagranicznych UEFoto: PAP/EPA/STEPHANIE LECOCQ

E5rBb89XEAMoPkn (1).jpg
Szefowie MSZ Polski, Litwy i Ukrainy podpisali deklarację o współpracy w ramach Trójkąta Lubelskiego

Ta sprawa była dziś jednym z tematów spotkania ministrów spraw zagranicznych 27 krajów. - Unijne sankcje są odwracalne, ale to do władz Białorusi należy pierwszy krok w przezwyciężeniu tego kryzysu. A takim krokiem powinien być dialog ze społeczeństwem i opozycją - powiedział szef polskiej dyplomacji.

Posłuchaj
00:17 11188397_1.mp3 Min Z. Rau: reakcja Białorusi na sankcje UE nie pomaga w rozwiązaniu konfliktu (IAR) 

Zbigniew Rau poinformował, że wyraził solidarność z Litwą, która zmaga się z napływem nielegalnych imigrantów z Białorusi. Podkreślił, że podobne problemy z nielegalnymi imigrantami przerzucanymi przez białoruskie władze ma także Polska, choć - jak dodał - na dużą mniejszą skalę.

Posłuchaj
00:18 11188397_2.mp3 Minister spraw zagranicznych o migracji (IAR) 

nt

Czytaj także

"Konsekwentna międzynarodowa presja jedyną metodą na dyktatorów". Wiceszef MSZ o Białorusi

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2021 20:29
- Jedyną metodą na dyktatorów, jak Aleksander Łukaszenka, jest konsekwentna presja społeczności międzynarodowej i sankcje, które powinny trwać aż do uwolnienia wszystkich więźniów politycznych na Białorusi - ocenił w piątek wiceszef Ministerstwa Spraw Zagranicznych Paweł Jabłoński.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Polska jest gotowa wesprzeć Litwę". Szef MSZ o kryzysie migracyjnym

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2021 16:10
Polska jest gotowa do udzielenia wsparcia Litwie w w związku z napływem nielegalnych migrantów, przedostających się ostatnio do tego kraju z terenu Białorusi. Taką deklarację złożył przebywający z wizytą w Wilnie szef MSZ Zbigniew Rau. Jak dodał, o pomoc najpierw powinny zwrócić się litewskie władze.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rozmowy szefów dyplomacji przed unijną radą. Wśród tematów sytuacja na Białorusi

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2021 18:14
Minister spraw zagranicznych Zbigniew Rau odbył rozmowę telefoniczną z szefem dyplomacji Unii Europejskiej Josepem Borrellem - poinformował resort spraw zagranicznych. 
rozwiń zwiń