X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Marek Suski: TVN mało wiarygodny, powinien brać przykład z TVP

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2021 07:49
Nasza ustawa nie jest pisana przeciwko TVN. Nie chcemy likwidować tej stacji. Nie zamierzamy tłamsić wolności mediów - podkreśla w rozmowie z poniedziałkową "Rzeczpospolitą" Marek Suski, poseł PiS i przedstawiciel wnioskodawców projektu ustawy dotyczącego zmian w mediach.
Marek Suski
Marek SuskiFoto: PAP/Paweł Supernak

Suski w wywiadzie dla "Rz" przyznał, że pomysłodawcą projektu nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji jest Prawo i Sprawiedliwość.

Na uwagę, że Porozumienie, będące częścią klubu jest zaskoczone propozycją i jest jej przeciwne, odparł, że "koalicjant jest ostatnio wszystkim zaskoczony".

Zatrzymać ekspansję 

Pytany, dlaczego właśnie teraz projekt ujrzał światło dzienne, Suski przypomniał o ataku hakerskim na polskich ministrów.

susuki 1200 pap.jpg
Problemem nie presja z USA, a sejmowa arytmetyka. Suski o projekcie zmiany ustawy o radiofonii i telewizji

- Wszystko wskazuje, że miał on miejsce ze strony naszego wschodniego sąsiada. Żeby bronić się przed przeniesieniem tego rodzaju ataków w przestrzeń medialną, należy wprowadzić przepisy, które będą zapobiegać dalszej ekspansji tym, którzy nie są nam przyjaźni - wskazał poseł PiS.

"Taka jest geografia"

Zaznaczył, że projekt nie był konsultowany "ani z TVN-em, ani z PO, ani z firmami zagranicznymi czy z Rosją".

- Nie ma znaczenia kto jest z jakiego kraju, to jest tylko kwestia obrony europejskiego obszaru gospodarczego. Rosja, USA, Chiny i jeszcze wiele innych krajów jest poza Europą - to dotyczy wszystkich krajów spoza i jest to wyłącznie kwestia geograficzna. A ja nie mam wpływu na geografię - powiedział Suski.

Antoni Macierewicz 1200.JPG
Antoni Macierewicz: w przypadku ataków ze strony Rosji widać, że konkretną rolę odgrywają niektóre media

Jego zdaniem "zagraniczni inwestorzy, szczególnie spoza Unii Europejskiej, nie powinni mieć większościowych udziałów w mediach w Polsce, tak zresztą jak i w całej UE".

Ustawa nie zakazuje nadawania

Suski zaznaczył, że przygotowywane zmiany wychodząc naprzeciw inwestorom dają bardzo długi czas na sprzedanie części akcji. Podkreślił, że ustawa nie jest pisana przeciwko TVN.

Czytaj także:

- My nie zamierzamy tłamsić wolności mediów - podkreślił.

- Ta ustawa nie zakazuje nadawania, ani TVN-owi, ani żadnej innej stacji. To jest histeria opozycji, która nakręca spiralę podejrzliwości – mówiąc o tym, że ta ustawa zmieni rzeczywistość w Polsce. - Ustawa nie zmieni rzeczywistości, tylko zapobiegnie wejściu na polski rynek takich firm jak Russia Today - ocenił.

Anna Kwiecień 1200.jpg
"Jesteśmy państwem suwerennym". Anna Kwiecień o projekcie zmiany ustawy o radiofonii i telewizji

Wiarygodność mediów

Pytany, czy spółki skarbu państwa mogłyby kupić TVN, Suski odpowiedział, że nie może tego wykluczyć ani potwierdzić.

- Ja nimi nie zarządzam - dodał poseł.

Dopytywany, czy jego zdaniem TVN jest stacją szkodliwą czy pożyteczną w Polsce, odparł że wielokrotnie spotykał się z tym, że w TVN mijano się z prawdą. "

- Ta stacja jest mało wiarygodna - ocenił.

Na pytanie, czy TVN powinien brać wzór z TVP, odpowiedział: "oczywiście, że tak".

fc

Czytaj także

"Rynek medialny należy bronić przed zewnętrzną dominacją". Lichocka o zmianie ustawy o radiofonii i telewizji

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2021 18:10
- Rynek medialny należy chronić, należy go bronić przed zewnętrzną dominacją, każdy w dojrzałych demokracjach to rozumie - podkreśliła poseł PiS Joanna Lichocka w rozmowie z portalem wPolityce.pl. - Zarówno publicyści, jak i politycy opozycji, którzy uderzają w takie wysokie tony obrony wolności, wolnych mediów itd., tak naprawdę zachowują się jak zdeterminowani lobbyści jednej grupy medialnej - dodała. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Nie jest wymierzona w TVN". Fogiel o nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2021 07:25
- Nowelizacja ustawy medialnej nie jest wymierzona w TVN czy jakąkolwiek inną telewizję, jej celem jest doprecyzowanie obowiązującego prawa, by uniknąć potencjalnie groźnych dla Polski sytuacji - tłumaczył "Super Expressowi" wicerzecznik PiS Radosław Fogiel.
rozwiń zwiń