Rusza program "Mój elektryk". Można wnioskować o dopłatę do zakupu auta elektrycznego

2021-07-12, 05:40

Rusza program "Mój elektryk". Można wnioskować o dopłatę do zakupu auta elektrycznego
Na koniec zeszłego roku liczba rejestracji samochodów z napędem elektrycznym w Polsce wynosiła 40 tys. 307.Foto: Shutterstock/Smile Fight

Od dziś osoby fizyczne mogą ubiegać się o dotacje na zakup aut elektrycznych i wodorowych. Wnioski elektroniczne przyjmuje Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Dotacja wyniesie 18 750 złotych, a w przypadku posiadaczy Karty Dużej Rodziny - 27 tysięcy złotych. Na dopłaty z programu "Mój elektryk" przeznaczono 500 milionów złotych.

Celem programu jest obniżenie emisyjności transportu, rozwój elektromobilności i polepszenie jakości życia mieszkańców. Resort klimatu liczy na duże zainteresowanie dofinansowaniami ze strony rodzin.

Posłuchaj

Rusza program "Mój elektryk", można wnioskować o dopłatę do zakupu auta elektrycznego (IAR) 0:52
+
Dodaj do playlisty

W programie "Mój elektryk" wprowadzono zmiany w porównaniu z ubiegłorocznym naborem. Limit maksymalnej ceny dotowanego pojazdu to 225 tysięcy złotych. Nie dotyczy on nabywców z Kartą Dużej Rodziny.

Powiązany Artykuł

auto elektryczne samochód elektryczny F 1200.jpg
W Polsce ruszają dotacje na zakup aut elektrycznych. Sprawdzamy zachęty w innych krajach Europy

Osoby ubiegające się o środki będą mogły skorzystać z uproszczonej procedury. Dofinansowanie będzie przyznawane na zasadzie refundacji części poniesionych kosztów zakupu auta. Aby ją uzyskać, wystarczy wypełnić wniosek elektroniczny. Osoba ubiegająca się o dotację musi zarejestrować pojazd na terytorium Polski, ubezpieczyć go i zobowiązać się, że nie pozbędzie się go przez dwa lata od uzyskania dotacji.

W kolejnych tygodniach w ramach programu będą uruchamiane nabory dla przedsiębiorców, instytucji i samorządów. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej zapowiedział również ścieżkę wsparcia dla leasingu samochodów.

Wnioski są przyjmowane do momentu wyczerpania środków lub do 2025 roku.

ks

Polecane

Wróć do strony głównej