X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Problemem nie presja z USA, a sejmowa arytmetyka. Suski o projekcie zmiany ustawy o radiofonii i telewizji

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2021 18:48
Poseł PiS Marek Suski przewiduje, że presja Stanów Zjednoczonych nie spowoduje wycofania się przez formację rządzącą z projektu ustawy medialnej. Zakłada on, że koncesję na nadawanie będą mogły uzyskać podmioty z Europejskiego Obszaru Gospodarczego (EOG) pod warunkiem, że nie będą zależne od innych podmiotów spoza EOG.
Marek Suski
Marek SuskiFoto: PAP/Mateusz Marek

Obszar ten obejmuje wszystkie państwa Unii Europejskiej oraz Norwegię, Islandię i Liechtenstein. Poseł PiS Marek Suski podczas Zjazdu Klubów "Gazety Polskiej" w Sulejowie mówił, że problemem dla projektu może być sejmowa arytmetyka.

Czytaj także:
joanna lichocka 1200.jpg
"Rynek medialny należy bronić przed zewnętrzną dominacją". Lichocka o zmianie ustawy o radiofonii i telewizji

- Pewnie nie wycofamy się pod naciskiem Stanów Zjednoczonych. Jeżeli nie będzie można przeprowadzić tej ustawy, to tylko dlatego, że nie będzie większości w Sejmie. My interesy polskie chronimy, mimo że przyjaźnimy się ze Stanami Zjednoczonymi i bierzemy pod uwagę, że to jest najsilniejsze państwo na świecie, ale mimo wszystko jeszcze amerykańskie prawa w Polsce nie obowiązują - powiedział polityk.

Posłuchaj
00:21 11185565_2.mp3 Marek Suski o ustawie medialnej. (IAR)

Czytaj także:

Demonstracje

Marek Suski wezwał obecnych na Zjeździe Klubów "Gazety Polskiej" do zorganizowania manifestacji poparcia dla projektu ustawy. Zasugerował przeprowadzenie takiej demonstracji pod siedzibą TVN lub pod biurami poselskimi posłów niepopierających zmian. Według posła Suskiego, będącego przedstawicielem wnioskodawców projektu, taka demonstracja mogłaby wpłynąć na - jak się wyraził - "chwiejnych ludzi".

Czytaj także:
Anna Kwiecień 1200.jpg
"Jesteśmy państwem suwerennym". Anna Kwiecień o projekcie zmiany ustawy o radiofonii i telewizji

- To może rzeczywiście nam tutaj pomóc. Jeśli się uda tę ustawę przeprowadzić i jakaś część tych udziałów zostanie być może wykupiona też przez polskich biznesmenów i będziemy mieli jakiś tam wpływ na to, co się dzieje w tej telewizji, to na pewno nie będzie tak jak z Polską Press, że można to było odkupić. Ale rzeczywiście kolejne kroki w tym kierunku będą robione - mówił poseł PiS.

Posłuchaj
00:24 11185565_1.mp3 Marek Suski zapowiedział, że w sprawie będą podejmowane kolejne kroki. (IAR)

Marek Suski ocenił, że w Polsce brakuje równowagi medialnej. Jak dodał, projekt ustawy medialnej ma chronić "przed ewentualnością wejścia do Polski na przykład Russia Today". Chargé d’affaires ambasady USA w Polsce Bix Aliu napisał w czwartek, że USA "z rosnącym niepokojem obserwują procedurę związaną z koncesją TVN oraz nowy projekt zmian ustawy medialnej".

jbt

Czytaj także

Premier: Polska musi mieć instrument zapobiegający przejęciom mediów przez podmioty zewnętrzne

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2021 12:51
- Każde poważne państwo musi mieć takie instrumenty. Jestem zdumiony, że już wcześniej czegoś takiego w parlamencie nie zrobiliśmy - podkreślił premier Mateusz Morawiecki pytany o poselski projekt noweli ustawy o radiofonii i telewizji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Nie jest wymierzona w TVN". Fogiel o nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2021 07:25
- Nowelizacja ustawy medialnej nie jest wymierzona w TVN czy jakąkolwiek inną telewizję, jej celem jest doprecyzowanie obowiązującego prawa, by uniknąć potencjalnie groźnych dla Polski sytuacji - tłumaczył "Super Expressowi" wicerzecznik PiS Radosław Fogiel.
rozwiń zwiń