X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Powrót dzieci do szkół w formie hybrydowej? Szef MZ o możliwych scenariuszach

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2021 16:11
- Jeśli nie będziemy widzieli dynamicznego wzrostu zakażeń, to najprawdopodobniej dzieci we wrześniu wrócą do szkół - powiedział w piątek szef resortu zdrowia Adam Niedzielski. Dodał, że rozważana jest też możliwość wprowadzenia nauczania hybrydowego, w razie gdyby sytuacja epidemiczna się pogorszyła.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/BlurryMe

Szef resortu zdrowia pytany na piątkowej konferencji prasowej o powrót dzieci do szkół po wakacjach zaznaczył, że obecnie nie została jeszcze podjęta żadna decyzja. Podkreślił jednocześnie, że są rozważane różne warianty, a wszystko jest uzależnione od sytuacji epidemicznej.

1200 (29).jpg
Niedzielski: przeciwciała posiada około 60 proc. naszej populacji. Dynamika zakażeń zbliża się do zera

Zwrócił też uwagę na realizacje programu szczepień. Dodał, że resort zakłada, że program szczepień od września wejdzie do szkół.

- Wśród wariantów, które rozważamy są w zasadzie takie dwa dominujące. Jeden, który oznacza powrót do szkół - bo będziemy robili wszystko, żeby ten powrót do szkół miał miejsce - jeżeli (...) nie będziemy widzieli jakiegoś dynamicznego wzrostu zakażeń. Ale jeżeli sytuacja epidemiczna będzie przez nas oceniana nie tak optymistycznie jak możemy powiedzieć w tej chwili, to jest taki pomysł na stole, który polega na tym, żeby dać sobie ten okres pierwszych dwóch tygodni wrześniowych właśnie na to nauczanie hybrydowe - powiedział Niedzielski.

Nauka hybrydowa czy zdalna?

Dodał, że chodzi o to, aby najpierw jedna grupa dzieci została w domu, by na jaw wyszły ewentualne powakacyjne zakażenia. Zaznaczył, że rozważane jest tu zarówno nauczanie hybrydowe jak i zdalne, przy czym bardziej prawdopodobne jest hybrydowe.

mzdrowia mid-21706269 1200.jpg
"Chroni przed zgonem, hospitalizacją, również zakażeniem". Minister zdrowia o szczepieniu przeciw COVID-19

Czytaj także:

- To jest scenariusz mniej prawdopodobny i jego prawdopodobieństwo wzrasta wraz z tym, jak ewentualnie pogorszy się sytuacja epidemiczna - zaznaczył.

***

Jak przekazał Niedzielski, ministerstwa zdrowia i edukacji mają rozważać dwa warianty - powrót do szkół stacjonarnie lub wprowadzenie nauczania hybrydowego przez dwa pierwsze tygodnie roku szkolnego. Minister podkreślił, że choć wszystko zależy od sytuacji epidemicznej, to w tym momencie bardziej prawdopodobny jest powrót uczniów do szkół.

as

Czytaj także

Kiedy poznamy kolejne decyzje dot. luzowania obostrzeń? Minister zdrowia wyjaśnia

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2021 15:17
Do końca tego tygodnia będziemy starali się przedstawić konkretne propozycje dotyczące znoszenia kolejnych obostrzeń - powiedział we wtorek w Raciborzu minister zdrowia Adam Niedzielski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Konsultant zadzwoni do osoby niezaszczepionej. Niedzielski: zostanie wykonanych milion połączeń

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2021 13:20
- Od dziś zaczynamy akcję dzwonienia do tych osób, które się jeszcze nie zaszczepiły; w najbliższym czasie zostanie wykonanych blisko milion połączeń - powiedział w piątek minister zdrowia Adam Niedzielski.
rozwiń zwiń