X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Szef rządu weźmie udział w szczycie premierów państw V4 i Słowenii. Wśród tematów m.in. polityka klimatyczna

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2021 20:42
Sprawy z agendy unijnej, w tym związane z polityką klimatyczną, migracyjną i azylową omówią podczas szczytu w Lublanie premierzy państw Grupy Wyszehradzkiej i Słowenii. W rozmowach weźmie udział premier Mateusz Morawiecki.
Premier Mateusz Morawiecki
Premier Mateusz MorawieckiFoto: twitter.com/pisorgpl

Szczyt w stolicy Słowenii jest pierwszym wydarzeniem na tym szczeblu organizowanym w ramach prezydencji Węgier w V4, która rozpoczęła się 1 lipca. Tego samego dnia prezydencję w Radzie Unii Europejskiej przejęła Słowenia.

szczyt 1200 (1).jpg
"Jesteśmy w UE partnerem, z którego zdaniem liczą się wszyscy". Premier o V4

Szczyt rozpocznie sesja plenarna, w której udział wezmą premierzy państw Grupy Wyszehradzkiej - Polski, Czech, Słowacji i Węgier. Następnie szefowie rządów tych krajów będą uczestniczyli w kolejnej sesji plenarnej, tym razem z udziałem premiera Słowenii. O 13:00 zaplanowano konferencję prasową. Ostatnim punktem wydarzenia będzie lunch roboczy szefów rządów państw V4 i Słowenii.

"Okazja do omówienia spraw bieżącej agendy unijnej"

Rzecznik rządu Piotr Müller poinformował, że spotkanie liderów Grupy Wyszehradzkiej w formacie poszerzonym o premiera Słowenii będzie okazją do omówienia spraw z bieżącej agendy unijnej. Premierzy przeanalizują priorytety słoweńskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej oraz przedyskutują możliwe obszary i formy współpracy w najbliższym półroczu.

Rzecznik rządu wskazał, że politycy - omawiając priorytety słoweńskiej prezydencji - "poświęcą szczególną uwagę kwestii odporności Unii Europejskiej na kryzysy", również w kontekście pandemii COVID-19, a także "cyberprzestępczości i atakom na państwową infrastrukturę cyfrową oraz dezinformacji".

Piotr Müller dodał, że szefowie rządów omówią również politykę klimatyczną Unii Europejskiej oraz planowaną reformę migracyjno-azylową.

bartos

Czytaj także

"W Unii Europejskiej Grupa Wyszehradzka to jest waga ciężka". Premier po szczycie V4

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2021 16:02
- Nie ma perfekcyjnych sojuszy, ale nasz w ramach Grupy Wyszehradzkiej trwa, przetrwał próbę czasu i jest niezwykłą siłą w ramach UE dającą nam dużo lepszą dźwignię w wielu tematach tam omawianych - podkreślił premier Mateusz Morawiecki.
rozwiń zwiń