X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Sprawa między nim, prokuraturą i sądem". Tusk odcina się od Nowaka

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2021 17:00
- To jest sprawa między prokuraturą, sądem i Sławomirem Nowakiem - tak Donald Tusk, przewodniczący PO, były premier skomentował konferencję prasową prokuratury, na której przedstawiono zarzuty wobec byłego ministra. 
Donald Tusk
Donald TuskFoto: shutterstock.com

W kwietniu tego roku Donald Tusk na antenie TVN24 o Sławomirze Nowaku mówił, że jest "więźniem politycznym".

- Prokuraturę wykorzystuje się w celach politycznych. Jedną z ofiar tej metody wykorzystywania aresztu i prokuratury jest Sławomir Nowak - mówił w kwietniu w TVN24 Donald Tusk. - Przetrzymywany jest, aby złamać go i zmusić do składania politycznych zeznań. Chcę wyraźnie podkreślić, że to czyni z niego de facto więźnia politycznego - dodał były premier.

Lakoniczny komentarz

sławomir nowak pap 1200.jpg
Prokuratura przedstawiła dowody ws. Sławomira Nowaka. Ujawniono zdjęcia i nagrania

Dziś, gdy Prokuratura Okręgowa w Warszawie poinformowała o niezwłocznym skierowaniu do sądu aktu oskarżenia wobec Sławomira Nowaka, Donald Tusk, został poproszony o skomentowanie tej informacji. Były premier odciął się od sprawy byłego ministra transportu w swoim rządzie.

- To jest sprawa między prokuraturą, sądem i Sławomirem Nowakiem - skomentował Donald Tusk.

Sławomir Nowak usłyszał 17 zarzutów m.in. przyjęcia 6,5 mln zł łapówek i żądania kolejnych 4,5 mln zł, prania brudnych pieniędzy oraz kierowania sześcioosobową grupą przestępczą.

tvp.info/TVN24/bf

Czytaj także

Nowak wychodzi z aresztu. Latos: Tusk poinstruował sędziów, co mają robić

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2021 12:08
- W jakimś sensie Donald Tusk poinstruował sędziów, co mają robić w tej sprawie - tak w programie "W samo południe" na antenie Programu 1 Polskiego Radia skomentował wyrok Sądu Okręgowego w Warszawie ws. uchylenia aresztu dla Sławomira Nowaka, Tomasz Latos, poseł Prawa i Sprawiedliwości, przewodniczący sejmowej komisji zdrowia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Bycie przyjacielem Tuska nie może dawać taryfy ulgowej". Ziobro ostro krytykuje wypuszczenie Nowaka z aresztu

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2021 12:00
- Mamy do czynienia z odrażającym procederem, na wielką skalę, zorganizowanej przestępczości, na czele której stał Sławomir N. To, że on jest jednocześnie współpracownikiem i bliskim przyjacielem Donalda Tuska, nie może sprawiać, że jest traktowany z taryfą ulgową. Wręcz przeciwnie. Od kogoś takiego powinno się oczekiwać znacznie wyższych standardów - powiedział w środę Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sprawa Sławomira Nowaka. Płużański: ma szczęście, że jest sądzony w Polsce, a nie na Ukrainie

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2021 19:09
- Nie życzyłbym Sławomirowi Nowakowi sądzenia na Ukrainie. Myślę, że miał dużo szczęścia, że to w Polsce jest sądzony i tu odbywał areszt, bo na Ukrainie mógłby mieć duże problemy - powiedział o sytuacji Sławomira Nowaka Tadeusz Płużański. Gościem "Debaty dnia" był także Romuald Kiedrzyński.
rozwiń zwiń